Per parą pėsčiomis nueiti 100 km daugeliui atrodo neįveikiamas iššūkis. Vilniaus universiteto žygeiviai drąsiai priima tokius iššūkius ir noriai dalyvauja maratonuose, o kai pasiseka - ir nugali.

Gegužės 8-9 dienomis Anykščių rajono miškuose vyko tradicinis, jau trisdešimt septintasis Lietuvos pėsčiųjų keliautojų maratonas. Tikslas - per parą vyrams nueiti 100 km, o moterims - 75 km. Maratono trasą sudarė įvairiose vaizdingose ir lankytinose vietose išdėstyti kontroliniai punktai, kuriuos dalyviai turėjo surasti patys orientuodamiesi pagal žemėlapį. Nors VU žygeivių klubo komandos narių nesusirinko itin daug (iš viso 28), bet susirinkusieji buvo nusiteikę ryžtingai ir komandiniu rezultatu aplenkė gerokai skaitlingesnes Klajūno klubo ir Elektrėnų komandas. Po metų pertraukos pereinamieji varžybų nugalėtojų prizai - MA lazdelė ir Broniaus Vaičiulio taurė - vėl VU žygeivių rankose.

Asmeninėje įskaitoje sužibėjo mūsų merginos. Visas prizininkių pakylos vietas užėmė VUžK narės. Pirmąją vietą iškovojo Dovilė Garlaitė, nuo jos mažai teatsiliko Rūta Aguarab, o trečiąją vietą iškovojo Asta Adomaitytė.