Šeštadienį Vilniuje praūžė jau trečioji Neries regata. Keli šimtai dalyvių baidarėmis, plaustais, vikingų laivais, akademinėmis valtimis plaukė nuo Valakampių paplūdimio iki Baltojo tilto. Renginyje, kurio metu Neries upėje atgyja laivyba, dalyvavo ir dvi Vilniaus universiteto komandos. įveikusi atstumą nuo Valakupių, laivų flotilė pasiekė finišą prie Baltojo tilto, kur visų renginio žiūrovų laukė didžiausia renginio kulminacija – universitetų komandų varžybos. Jų dalyviai turėjo įveikti 1 km atstumą nuo Vilniaus pedagoginio universiteto iki Baltojo tilto plaudami vikingų laivais prieš srovę. Varžybos dovanojo daug smagių akimirkų tiems, kas jas stebėjo, o iš irkluotojų šios kovos išspaudė devintą prakaitą. Komandos plaukime parodė savo jėgą ir ištvermę. Kiekvieno laivo įgulą sudarė 14 irkluotojų, vairininkas ir ritmą bei kovos dvasią įkvepiantis būgnininkas. Aukštąsias mokyklas atstovavusios komandos buvo suskirstytos į keturis plaukimus. Po varžybų atskiruose plaukimuose komandos nugalėtojos pateko į finalą ir kovėsi dėl pagrindinio prizo, o likusios varžėsi dėl 5–13 vietų. Vilniaus universiteto laivai, kuriems vadovavo vairininkė Inga, į studentų regatos finalą nepateko. Vaikinų komanda grupės varžybose nusileido Vilniaus Gedimino technikos universitetui ir liko antra, o kovoje dėl 5–8 vietų užėmė penktąją. Vienintelė regatoje dalyvavusi VU merginų komanda savo plaukime buvo trečia, o kovoje dėl 9-13 vietų liko dvylikta. Atkakliausios lenktynės vyko trečiojoje grupėje tarp Kauno technologijos universiteto ir Lietuvos karo akademijos. Niekas nenorėjo pasiduoti, irkluotojai net keletą kartų grūmėsi irklais. Finišo tiesiojoje greitesni buvo ir į finalą pateko kauniečiai. Didžiajame regatos finale rungėsi Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Lietuvos žemės ūkio universitetas bei Vadybos ir ekonomikos universitetas (ISM). Po atkaklios kovos vikingų laivų varžybas laimėjo Lietuvos žemės ūkio universitetas. Komandos vadovavosi garbingo elgesio principais. Iškeldamos irklus dėkojo oponentams ir sveikino nugalėtojus. Net ir nepatekę į finalą VU studentai nenusiminė. Mūsų laivų vairininkė Inga džiaugėsi renginiu ir gyrė savo komandas. Komandų treneris, dėstytojas ir buvęs irkluotojas Romas Kniukšta taip pat teigiamai įvertino auklėtinių pasirodymą. Merginų komandos dalyvė buvo ir VU Sveikatos ir sporto centro direktorė dr. Ramunė žilinskienė. Direktorė kalbėjo, kad šį kartą varžybose pasigedo studentų iniciatyvos ir kitais metais kviečia studentus prisijungti su savomis plaukimo priemonėmis – kad Neries regata taptų vis smagesne studentiška vandens sporto ir draugystės švente.

Lina Motužytė, „Universitas Vilnensis“