Sidebar

Gegužės 14-16 dienomis Kaune vyko vienas svarbiausių studentų sporto renginių - Lietuvos Universiada, kurioje visose šešiose programoje numatytose sporto šakose varžėsi ir geriausi Vilniaus universiteto studentai sportininkai. Pasiekta išties gerų rezultatų – beveik visos komandos grįžo pasipuošusios medaliais. Auksą pelnė lyderių pozicijų neužleidžiančios orientavimosi sporto ir paplūdimio tinklinio komandos. Sidabro medaliai atiteko lengvaatlečių ir plaukikų rinktinėms, o bronzinius apdovanojimus susižėrė merginų dziudo komanda. Mažiau sėkmė lydėjo aerobikos rinktinę bei dziudo vaikinų komandą, tačiau iškovotos ketvirtosios vietos tik parodo, kad kitiems metams iki prizininkų pakylos telikęs vienas žingsnis.

Vilniaus universiteto komanda, jau dešimtmetį užimanti prizines vietas Lietuvos aukštųjų mokyklų tarpe, orientavimosi sporto varžybose ir šiais metais susirinko daugumą apdovanojimų. Individualiai čempionu tapo Jonas Vytautas Gvildys (MIF), antrąsias vietas iškovojo Gabija Ražaitytė (TF) ir Giedrius Sabaliauskas (absolventas), trečiąsias - Kristina Masevičiūtė (absolventė) ir Vilius Aleliūnas (EF). Universiteto komandos buvo stipriausios ir estafetiniame bėgime, tad bendroje įskaitoje surinko daugiausiai taškų ir jiems pelnytai buvo įteikta nugalėtojų taurė.

Į paplūdimio tinklinio turnyrą savo atstovus delegavo visi didieji šalies universitetai, tad iš viso susirinko 15 vaikinų ir 11 merginų komandų. VU garbę šiose varžybose gynė tik viena Algirdo Bučinsko treniruojamų studentų – Roko Kondroto (Ff) ir Pauliaus Mačiulevičiaus (FsF) - pora. Praėjusiais metais iškovoję respublikos studentų tinklinio lygos čempionų vardus ir teisę atstovauti Lietuvai Europos Universiadoje 2010-ųjų vasarą vaikinai atsakingai rengėsi ir šioms varžyboms. Turnyro finale, kuriame žaidžiama iki 2 laimėtų setų, susitiko be pralaimėjimų žengusios VU ir LKKA ekipos, kurių nariai viso turnyro metu atidžiai stebėjo ir analizavo vieni kitų žaidimą, ieškodami spragų ir tikėdamiesi jomis pasinaudoti. Abi poros kovojo taškas į tašką, tačiau, nors ir jautusi didžiulį spaudimą, VU komanda atsilaikė ir po puikiai sužaistos pirmojo seto pabaigos laimėjo 21:16. Ant sėkmingos bangos Rokas ir Paulius laikėsi ir lemiamajame sete – galutinė pergalė rezultatu 2:1 (15:10). Kukliomis pajėgomis į turnyrą nuvykę VU studentai laimėjo Lietuvos Universiados paplūdimio turnyro nugalėtojų taurę.

Estafetės rungtyje VU nesugebėjo aplenkti tik LKAA, nuotrauka R. žilinskienėsLengvosios atletikos čempionate universiteto komandai atstovavo 30 atletų, kurie rungėsi bėgimo, šuolių, metimų rungtyse. Komandinėje įskaitoje iškovota garbinga II-oji vieta, nusileista tik LKKA lengvaatlečiams. Čempionais tapo Sabina Banytė (TF), laimėjusi disko metimo rungtyje, Mantas Dilys (KHF) - tolio ir trišuolio rungtyje, Vaida žūsinaitė (EF) laimėjo 1500 m bėgimą merginoms ir buvo antra 3000 m distancijoje. Marius žiūkas (EF) liko antras 5000 m sportinio ėjimo distancijoje, Valdas Valintėlis – 110 m b/b rungtyje, Lina Batulevičiūtė (MF) - antra 1500 m bėgime. Mindaugas Baliukonis (GMF) buvo trečias 400 m bėgime, Aistė Menčinskaitė - trečia šuolio į tolį rungtyje. 800 m rungtyje Vera Djakova (MIF) taip pat užėmė III vietą, Adas Ridikas (FF) – IV-ąją. Vaikinai 4x100 m estafetės rungtyje iškovojo sidabro medalį, į priekį užleisdami tik LKKA komandą. Universiteto lengvaatlečius treniruoja doc. Jūratė Armonienė. VU plaukikai šiais metais užleido lyderių pozicijas - iškovojo II vietą, nuotrauka A. Bliumkinienės

Vilniaus universiteto vardą plaukimo varžybose gynė 12 studentų komanda, vadovaujama trenerės Aleksandros Bliumkinienės. Plaukikams, iškovojusiems II-osios vietos apdovanojimą, nepavyko aplenkti tik Kauno technologijos universiteto rinktinės. Daugiausiai prie pasiekimų prisidėjo sidabro medalius pelnę Lina Batulevičiūtė (MF, 50 m ir 100 m laisvuoju st.,), Linas Sadeckas (TF, 50 m peteliške ir 100 m kompleksinis plaukimas), žilvinas Klimavičius (TF, 100 m nugara) bei III-iąsias vietas užėmę Deividas Mikalajūnas (MIF, 50 m laisvuoju st.), ž. Klimavičius (50 m nugara), Rita Budavičiūtė (MIF, 50 m peteliške) ir Justinas Daugėla (MIF, 100 m laisvuoju st.). Plaukimo estafetėse – 4x50 m kombinuota ir 4x50 m laisvuoju stiliumi - Vaiva Štaraitė (FsF) pelnė vieną, o Eglė Gasilionytė (MF), L. Batulevičiūtė, Austė Savickaitė (GMF), L. Sadeckas ir Nerijus Selenis (MIF) pelnė po du bronzos medalius. Prizinių vietų neužėmė, tačiau komandai taip pat lemiamų taškų pelnė Vladislav Bogdanovič (TF) ir Rokas Rudenkovas (MF). Šiais metais sportinės aerobikos rinktinė grupinio pratimo rungtyje pelnė bronzos medalius

Didžiausio žiūrovų susidomėjimo sulaukusios sportinės aerobikos varžybos vyko Kauno technologijos universiteto sporto bazėje. Moterų ir vyrų vienetų, mišrių porų, trejetų ir grupinių pratimų rungtyse per labai trumpą laiką sportininkai turėjo parodyti vientisą kūrinį, kuriame demonstruotų statinę ir dinaminę jėgą, judesių amplitudę, šoklumą, ypatingai sudėtingą koordinaciją, ritmiškumą, muzikos ir judesio sintezę bei puikią saviraišką. Šiai sporto šakai iškelta aukšta meistriškumo kartelė. Varžybos vykdomos pagal Tarptautinės gimnastikos federacijos taisykles, tad nenuostabu, kad ne visos aukštosios mokyklos sugebėjo išstatyti komandas. VU sportinės aerobikos rinktinė, treniruojama Teresės Gritėnienės, šios sporto šakos varžybose dalyvauja nuo 1992 metų - pirmojo Lietuvos aukštųjų mokyklų čempionato. Šiais metais grupiniame pratime startavusios universiteto studentės grįžo su bronzos medaliais. Pusei komandos narių - Margaritai Malcevai (MIF), Viktorijai Mankevič (MIF) ir Dagnei Barbuškaitei (ChF) - tai buvo pirmasis varžybinis startas, o daugkartinėms Lietuvos čempionatų, tarptautinių varžybų prizininkėms ir aukštųjų mokyklų čempionėms - Jurgitai Molytei (EF), Renatai Navickaitei (EF) ir Kristinai Koniuševai (ChF) - pirmieji Universiados medaliai. Moterų vieneto rungtyje universitetą atstovavusi K. Koniuševa liko septinta, tad bendroje komandinėje įskaitoje Vilniaus universitetui atiteko IV-oji vieta.

Ant Universiados dziudo čempionato tatamio galynėjosi per 130 dziudo mėgėjų iš vienuolikosR. Aksionova šiais metais varžybose lipo ant antrąją vietą iškovojusiųjų pakylos. Nuotrauka R. Naužemio aukštųjų mokyklų. Mūsų universitetą atstovavo dvi vaikinų ir merginų komandos (treneris doc. Remigijus Naužemys). Komandinėje įskaitoje mūsų merginos, neaplenkusios MRU ir LKKA, iškovojo III-iąją vietą, o vaikinai, tik 3 taškais nusileidę VGTU dziudistams, į prizininkų gretas nepateko ir liko ketvirti. Individualioje įskaitoje prizininkais tapo ir įvairios spalvos medaliais merginų grupėje pasidabino Rūta Aksionova (FsF) - II vieta; bronzos medalius laimėjo Irena Siniauskaitė (MF), Eva Petkutė (KF), Ieva Vaiginytė (MIF) ir Dalia Olencevičiūtė (MIF). Labai šauniai kovojo ir brangius taškus į komandinį aruodą įnešė pirmą kartą ant tatamio žengusios Vaida Morkūnaitė (GMF), Rasa Ilskytė (ChF) ir Dovilė Valančiūtė (IF). Vaikinų grupėje sidabro medalį pelnė Denisas Sokolas (ChF), o III vietų apdovanojimus iškovojo Tomas Mazgeika (EF), Danas Jaučeras (TF) bei Povilas Gruodis (TF).

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos