Š. m. kovo 27-28 dienomis Jurbarke vykusiame Lietuvos sambo čempionate (kovinėje ir sportinėje grupėse) gerai pasirodė ir mūsų universiteto imtynininkai. Tokio aukšto rango varžybose mūsų stipruoliams pavyko laimėti net 10 įvairios spalvos medalių: 4 aukso, 2 sidabro ir 4 bronzos.

VU studentai prizininkai po apdovanojimo, nuotrauka R. NaužemioYpač pasižymėjo Chemijos fakulteto studentas, sunkaus svorio atletas Denisas Sokolas. Šis tvirtai motinėlės gamtos “suręstas” jaunuolis pirmą varžybų dieną kovinio sambo grupės varžybose techniniais nokautais įveikęs nemažai grėsmingų varžovų, finalinėje dvikovoje taip pat buvo lydimas sėkmės. Jis labai sunkioje kovoje nežymia taškų persvara nugalėjo pripažintą šių imtynių asą – pasaulio vicečempioną, sunkiasvorį šiaulietį Tadą Rimkevičių ir iškovojo čempiono titulą. Antrą varžybų dieną sportinio sambo grupės varžybose jis vėl triumfavo - iškovojo antrą aukso medalį.

Du čempionato medalius iškovojo ir Tarptautinio verslo mokyklos studentas Konstantinas Mokšinas. Pirmą varžybų dieną kovinio sambo varžybose jis laimėjo auksą, o kitą dieną sportinio sambo varžybose – sidabro medalį.

Antrą čempionato dieną be aukščiau minėtų sportininkų nugalėtoju tapo ir aukso medalį iškovojo perspektyvusis imtynininkas, Kauno humanitarinio fakulteto pirmakursis, 2009 m. Lietuvos studentų sambo čempionato nugalėtojas Tomas Mazgeika, o bronzos medalį toje pačioje svorio kategorijoje iškovojo 2008 m. Lietuvos studentų sambo ir dziudo čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, 2009 m. pasaulio studentų čempionato sidabro medalio laimėtojas, Medicinos fakulteto ketvirtakursis, lengvo svorio atletas Vitalijus Timošenko.

VU merginos sambo rinktinės narės po varžybų su treneriu doc. R. NaužemiuMerginų grupėje čempionato II vietos laimėtoja tapo Vita Markauskaitė (MF), o III vietą iškovojo net trys studentės: Ieva Vaiginytė (MIF), Dalia Olencevičiūtė (MIF) ir Eglė Dalinkevičiūtė (GMF). Penktas vietas savo svorio kategorijose užėmė Danas Jaučeras (TF), Donatas Jasas (CHF), Povilas Gruodis (TF), Klimentij Olekchnovič (MIF absolventas), septintąją – Mindaugas Malcius (FF).

Mūsų sambo ir dziudo imtynių lyderė, viena iš geriausių universiteto sportininkių Rūta Aksionova (FsF) šių metų sambo čempionate nedalyvavo dėl pastarojo sutapimo su Kaune vykusiu Lietuvos jaunimo dziudo čempionatu. Ji, kaip ir dera patyrusiai sportininkei, įveikusi visas varžoves tapo nugalėtoja.

Sveikiname visus mūsų imtynininkus, sėkmingai pasirodžius Lietuvos sambo ir dziudo čempionatuose, linkime “neatleisti vadžių”, aktyviai sportuoti savo pasirinktose imtynių rūšyse ir garsinti Vilniaus universiteto vardą. Šiais metais komandos dar laukia svarbių varžybų maratonas - Lietuvos studentų Universiada Kaune ir SELL žaidynės Estijoje.