Kovo 20 d. Kaune įvyko Lietuvos studentų fechtavimosi čempionatas. Vilniaus universiteto komanda neužleidžia lyderių pozicijos – šiemet vėl čempionai. Varžybų programa susidėjo iš keturių rungčių: merginų ir vaikinų fechtavimasis špaga ir kardu. Abi rungtys sunkios sportininkams, bet įdomios žiūrovams.

Fechtavimasis špagaŠiemet ypač gerai ir gausiai dalyvavo universiteto merginos. Kauno humanitarinio fakulteto studentė Agnė Ažukaitė tapo čempione fechtuojantis špaga – ji, beje, yra ir Lietuvos suaugusiųjų čempionė bei daugelio tarptautinių varžybų prizininkė. Fechtuojantis kardu čempione tapo Ekonomikos fakulteto studentė Aurelija Treinytė – ji tik I kurso studentė, todėl daug pergalių iš jos tikimasi ir ateityje. Puikiai šioje rungtyje pasirodė ir Vilma Rėbždaitė (EF) – ji pagrindinė rinktinės organizatorė ir įkvėpėja, ankstesniais metais ne kartą tapusi čempione, o šiemet pelniusi sidabro medalį (fechtuojantis kardu) ir penktosios vietos apdovanojimą (fechtuojantis špaga). Bronzos apdovanojimą fechtavimosi su kardu rungtyje pelnė Medicinos fakulteto studentė Milda Šešeikaitė. Sidabro medalį fechtuojantis špaga laimėjo Lina Batulevičiūtė (MF), o pirmakursė Rimantė Pacevičiūtė užėmė trečiąją vietą. Tarp vaikinų fechtuojantis špaga sidabras atiteko Kauno humanitarinio fakulteto studentui Sauliui Rimgailai.

Kiti mūsų studentai: Inga Česnulaitytė (TSPMI), Giedrė Balevičiūtė (TSPMI), Andželika Baranovskaitė (GMF), Odeta Lukošiūnaitė (KHF) ir Tomas Kriščiūnas (absolventas) – užėmė žemesnes vietas, tačiau svariai prisidėjo prie bendrakomandinio aukso apdovanojimo.

Sveikiname visus fechtuotojus su puikiu pasirodymu studentų čempionate.

R. Kniukšta,

Komandos vadovas