2010 m. kovo 7 d. įvyko Vilniaus miesto kovinio ir sportinio sambo čempionatas. Analogiško pobūdžio varžybos yra rengiamos kasmet ir jau yra tapusios tradicinėmis. Nors šis čempionatas dalyvių skaičiumi ir nepasižymėjo - dalyvavo tik per 60 dalyvių, kurių daugumą sudarė VU ir VGTU stipruoliai ir stipruolės, - bet gražių, įnirtingų bei techniškų dvikovų tiek merginų, tiek vaikinų grupėse visose 9 svorio kategorijose tikrai nestigo.

Varžybų prizininkai: iš kairės viršutinėje eilėje - V. Timošenko, V. Markauskaitė, D. Sokolas, apačioje - R. Aksionova	Mūsų universiteto studentai kaip ir visada visose varžybose kovojo šauniai, išradingai ir iškovojo net 8 prizines vietas: 5 tapo čempionais, 2 - vicečempionais ir 1 - trečios vietos laimėtoju. Ypač pasižymėjo daugkartinis Lietuvos sportinio ir kovinio sambo čempionas, sporto meistras, įvairių tarptautinių turnyrų nugalėtojas Konstantin Mokšin (TVM II k.). Šis lengvo svorio atletas dalyvaudamas abiejose sambo rūšyse (kovinėje ir sportinėje) lengvai, tarsi žaisdamas nugalėjo visus savo priešininkus ir pelnė net dvi pirmąsias vietas.

Sportinio sambo grupėje čempionais tapo Vita Markauskaitė (MF II k., sv. kat. 68 kg), Denis Sokol (CHF Mg. I k., sv. kat. +100 kg), Povilas Gruodis (TF IV k., sv. kat. -90 kg.). Antrąsias vietas iškovojo Rūta Aksionova (FsF III k., sv. kat. 56 kg) ir Donatas Jasas (CHF I k., sv. kat. +100 kg), o III-iosios vietos apdovanojimą pelnė visų lengviausio svorio stipruolis Vitalijus Timošenko (MF IV k.).

Nors ne visiems šiose varžybose dalyvavusiems mūsų studentams pavyko tapti prizininkais, bet norisi geru žodžiu paminėti šiuos Fizikos fakulteto studentus: Marių Paulauską ir Mindaugą Malcių. Jie abu kovojo šauniai, o Marius Paulauskas ant imtynių kilimo žengęs pirmą kartą tituluotų priešininkų nepabūgo ir kovėsi kaip dera kovoti tikram imtynininkui. Tik dėl varžybinės patirties stokos šiems jaunuoliams nepavyko prasiskverbti į prizininkų gretas.

2010-ųjų pradžia, varžybų prasme, mūsų dziudo ir sambo rinktinių nariams buvo itin derlinga. Per pastaruosius du mėnesius jaunieji imtynininkai jau sudalyvavo net keturiuose įvairaus lygio čempionatuose, kuriuose pelnytai iškovojo aukštas vietas.

Artimiausios šių metų varžybos – Lietuvos sambo čempionatas kovo 27-28 d. d. Jurbarke. VU studentai, geriausi šios imtynių rūšies mėgėjai, veltui laiko nešvaisto ir rimtai ruošiasi atsakingai dalyvauti šiame neeiliniame stipruolių forume bei savo laimėjimais ant imtynių kilimo garsinti savo universiteto vardą.