Šių metų žiema nustebino daugelį savo grožiu ir tikrumu: pasnigo laiku, sniego buvo daug, neretai šaltukas pažnaibydavo. Todėl su didesniu nei įprasta nekantrumu Vilniaus universiteto slidininkų rinktinė laukė Lietuvos aukštųjų mokyklų slidinėjimo čempionato varžybų. Jos vasario 27-28 dienomis, kaip jau įprasta, vyko žiemos sporto sostinėje Ignalinoje. Varžybose dalyvavo 5 aukštųjų mokyklų komandos. Kaip ir kasmet didžiausias delegacijas į čempionatą atsivežė Vilniaus pedagoginis universitetas (17 žmonių), Lietuvos kūno kultūros akademija (10 žmonių) ir šį kart labai vieningai nusiteikusi Vilniaus universiteto komanda - subūrusi 14 sportininkų. Iš viso varžėsi apie 60 slidininkų.

VU slidinėjimo rinktinė džiaugiasi pergale

Pirmąją varžybų dieną merginos startavo 5 km distancijoje. Geriausiai sekėsi Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ketvirtakursei, Lietuvos biatlono rinktinės narei Alionai Sosunovai: ji iškovojo sidabro medalį (14 min 56 s). Gabija Ražaitytė (TF III k., 15:47) liko ketvirta, jai iki apdovanojimų pritrūko tik 14 sek. Komandos senbuvė absolventė Kristina Masevičiūtė (16:19) ir Gamtos mokslų fakulteto studentė Simona Saimininkaitė (16:27) finišavo po G. Ražaitytės užimdamos atitinkamai 5-ą ir 6-ą vietas. K. Masevičiūtei tai buvo jau septintas slidinėjimo čempionatas ginant VU garbę. Rima Siaurusevičiūtė (EF magistrantė) iškovojo garbingą 10 vietą, o Medicinos fakulteto studentė Viktorija Zacharenko buvo septyniolikta.

Vaikinai varžėsi 10 km distancijoje. Kaip ir buvo tikėtasi, sėkmingiausiai pasirodė suaugusiųjų orientavimosi sporto respublikos čempionato nugalėtojas, būsimasis ekonomistas – Vilius Aleliūnas, kuriam atiteko bronzos medalis (26 min 49 s). Tik keliolika sekundžių atsiliko ir ketvirtą vietą iškovojo komandos kapitonas, individualiai besitreniruojantis Matematikos ir informatikos fakulteto magistrantas Simonas Narvydas (27:07). Kiek nepasisekė Marijonui Tutkui (GMF IV k.), kuris dėl techninių nesklandumų negalėjo parodyti geriausio savo rezultato, tačiau, nepaisant to, komanda džiaugėsi jo užimta 12 vieta. Pagirtinai trasoje kovėsi ir kiti mūsų sportininkai – Jonas Vytautas Gvildys (MIF, 13 vieta), Andrius Michailovas (MIF, 17 vieta), ilgametis Lietuvos slidinėjimo rinktinės narys Mantas Bakula (TVM, 21 vieta), Giedrius Sabaliauskas (absolventas, 23 v.), Dmitrijus Sosunovas (EF, 27 vieta).

Antrąją varžybų dieną kova užvirė estafečių varžybose. į merginų varžybų 3 x 4 km startą stojo keturios komandos: VPU, LKKA ir dvi VU. Netekę komandos lyderės Alionos Sosunovos, išvykusios atstovauti Lietuvai Europos biatlono čempionate, VU pirmoji komanda (S. Saimininkaitė, K. Masevičiūtė ir G. Ražaitytė) atkakliai kovėsi ir net gi pirmavo iki 10-to kilometro, tačiau paskutiniame rate turėjo užleisti lyderės poziciją patyrusioms LKKA merginoms. Nugalėtojų laikas – 37 min. 29 sek., mūsų merginos atsiliko visai nedaug - 58 sek. Antroji VU komanda liko 4 - oje vietoje.

Vaikinų estafetės varžybose (3 x 8 km) į startą stojo 7 komandos. Po dvi iš VU ir VPU, po vieną LKKA, LžÅªU ir VGTU. Atkakli kova prasidėjo nuo pirmųjų metrų, varžybų favoritai ir nuolatiniai nugalėtojai - VPU sportininkai - pirmuoju etapu išleido asmeninių varžybų nugalėtoją ir komandos lyderį E. Musteikį. Komandos trenerio kruopščiai apgalvota strategija buvo tokia: komandos lyderis turėjo įgyti pranašumą prieš konkurentus ir kitiems, silpnesniems komandos nariams sėkmingai sustartavus užimti pirmąją vietą. Tačiau Marijonas Tutkus, už nesėkmę pirmąją varžybų dieną „sveiko“ sportinio pykčio pakylėtas ir stipriai kolegas nustebinę,s distanciją „praskrido“ tarsi ant sparnų pralošdamas savo etapo finiše pripažintam favoritui tik 3 sekundėmis. M. Tutkus estafetę perdavė S. Narvydui, kuris jau pirmajame kilometre išvedė savo komandą į lyderės pozicijas ir ją išlaikė vis didindamas pranašumą. Vilius Aleliūnas, startavęs trečiuoju etapu, parodė, kad gali būti nepralenkiamas ir nepaliko varžovams jokių vilčių. Vaikinai didelių pastangų ir ryžto dėka estafetėje iškovojo aukso medalius!

Bendrojoje įskaitoje susumavus abiejų dienų rezultatus, pergalė pelnytai, nors kitiems ir netikėtai, pirmą kartą Lietuvos aukštųjų mokyklų slidinėjimo varžybų istorijoje atiteko Vilniaus universiteto slidininkų komandai – 389 taškai, antri VPU – 370 taškų, treti liko LKKA – 324 taškai. Sveikiname nugalėtojus ir prizininkus, linkime sėkmingų startų ir kitose varžybose.

Pasirengimas žiemos sezonui slidininkų komandai buvo labai skaudus, netekome daugiamečio rinktinės vadovo ir nuostabaus žmogaus Česlovo Kandratavičiaus. Galbūt tai įkvėpė komandą mobilizuotis ir išlikti vieningiems iki pat finišo linijos. Labai džiaugiamės nugalėtojų titulu ir manome, kad ši rinktinė tai gerb. Česlovo kūrinys, todėl Vilniaus universiteto komandos vardu šią pergalę skiriame trenerio atminimui!

S. Narvydas, rinktinės kuratorius