Varžybų prizininkai (iš kairės): D. Jasas, D. Olencevičiūtė, T. MazgeikaNet trys Vilniaus universiteto jaunieji sambistai: Tomas Mazgeika (KHF 1 k.), Dalia Olencevičiūtė (MIF 2 k.) ir Donatas Jasas (CHF 1 k.) iš Lietuvos jaunimo čempionato, vykusio 2010 vasario 26 d. Šiauliuose, grįžo pasidabinę aukščiausios prabos medaliais. T. Mazgeika svorio kategorijoje iki 57 kg tapo čempionu, o sunkiasvoriai - D. Olencevičiūtė ir D. Jasas pelnė antros vietos apdovanojimus - sidabro medalius.

Po varžybų telefonu kalbintas čempionas T. Mazgeika pakomentavo varžybų eigą ir kaip jam pavyko tapti čempionu, nes jo svorio kategorijoje visada yra nemažai stiprių bei pripažintų varžovų. Paties sportininko teigimu, varžovų išties buvo nemažai ir visi troško laimėti. Per vieną minutę sportininkas aktyviais veiksmais įveikė keturis priešininkus, finalinė kova tetruko 5 minutes: „tiesa, pradžioje pražiopsojau priešininko ataką ir pralošiau kelis taškus, bet paskutinėse sekundėse, priešininkui praradus budrumą, sugebėjau atlikti efektingą veiksmą ir įveikti jį bei tapti čempionu."

Mūsų stipruolė Dalia Olencevičiūtė prisipažino, kad jai finalinė dvikova su labai stipria ir žymiai aukštesne bei sunkesne priešininke iš Šiaulių buvo labai sunki, todėl pralaimėdama tik keliais taškais – džiaugėsi garbingai iškovojusi II-ąją vietą.

Donatas Jasas taip pat kovojo puikiai, tik dėl mažesnės varžybinės patirties jam nepavyko sėkmingai užbaigti finalinės dvikovos ir tapti čempionu. Bet talentingas jaunuolis nenusimena ir tikisi, kad jo pergalių neteks ilgai laukti.

Treneris R. Naužemys