2010 m. vasario 7 d. (sekmadienį) žinomo imtynininko Algirdo žulono sporto klubo „Pelėda“ specializuotame imtynių sporto komplekse vyko Sostinės jaunųjų dziudo mėgėjų, gimusių 1990-1988 m., čempionatas, kuriame varžėsi per 60 sportininkų iš įvairių sporto klubų, kolegijų bei aukštųjų mokyklų. Varžybos vyko pagal neseniai Tarptautinės dziudo federacijos naujai pakoreguotas dziudo varžybų taisykles, kurios daugeliui sportininkų, įpratusių varžytis pagal senus varžybų teisėjavimo reikalavimus, sudarė didelių bei netikėtų nepatogumų, kurie daugeliui įtakojo ir jų sportinius rezultatus. Džiugu, kad šiame renginyje sėkmingai pasirodė mūsų Universiteto imtynininkai – net trys stipruoliai iškovojo įvairios spalvos medalius. Viena iš geriausių 2009 metų VU sportininkių, įvairių varžybų nugalėtoja, Lietuvos bei SELL dziudo varžybų čempionė, Filosofijos fakulteto III kurso studentė Rūta Aksionova iškovojo I vietą ir pasidabino aukso medaliu. Talentingoji dziudo imtynininkė, įvairių varžybų, turnyrų, čempionatų nugalėtoja ir prizininkė Dalia Olencevičiūtė (MIF II) tik dėl teisėjų subjektyvumo ir jų kvalifikacijos stokos pelnė II-ją vietą, o perspektyvusis stipruolis sunkiasvoris Donatas Jasas (CHF II), iškovojęs vienodai pergalių su savo varžovais, bet tik ilgiau užtrukęs rungdamasis vienoje ar kitoje dvikovoje, tenkinosi III-iąja vieta. Po įtemtos sesijos dar ne visi VU dziudo bei sambo mėgėjai, šių imtynių rūšių rinktinių nariai spėjo aktyviai įsijungti į treniruočių ritmą. Prašome ilgai nedelsti. Tikimės, kad artimiausiu laiku, jie tai padarys ir toliau kels savo sportinį meistriškumą ant imtynių kilimo bei dziudo tatamio ir įvairaus rango varžybose garsins VU vardą.

Mantas Daubaras