Praėjusį šeštadienį į Saulėtekio alėjoje esančią VU sporto salę užsukęs lankytojas galėjo nustebti pamatęs visomis salės sienomis ir net lubomis laipiojančius sportininkus. Vyrai ir moterys, apsiginklavę aprašais, virvėmis ir šalmais, šturmavo ne tik specialiai tam įrengtą uolų laipiojimo sienelę, bet net ir palubės konstrukcijas ar balkono turėklus. Lapkričio 14 d. VU sporto salė pavirto į net ir patyrusiems keliautojams sunkiai įveikiamus kalnus. Kiekvienais metais VU žygeivių klubas organizuoja kalnų kelionių technikos varžybas VU taurei laimėti. į varžybas susirenka į kalnus kopiantys sportininkai ne tik iš visų Lietuvos miestų, bet net ir iš Latvijos.

Šiemet varžybose dalyvavo 13 suaugusių ir 15 jaunių komandų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Jonavos, Elektrėnų ir Kėdainių rajono. Kaip ir kasmet sulaukėme svečių iš Latvijos. Varžybų organizatoriai buvo paruošę 5 skirtingo sudėtingumo trasas. Alpinistai turėjo perlipti dirbtinę uolą, virve persikelti per įsivaizduojamą upę, pakilti ir nusileisti vertikalia virve, praeiti siaurute sienos atbraila ar virvinių kopėtėlių pagalba pereiti lubomis. Visa tai sportininkai turi įvykdyti ne tik kuo greičiau, bet ir kuo saugiau. Griežtų teisėjų komanda stebėjo kiekvieną dalyvių veiksmą ir stabdė nesaugiai lipančius dalyvius, o už saugumo taisyklių nepaisymą baudė komandas baudos taškais. Sėkmingai įveikusios atrankinę trasą stipriausios komandos rungtyniavo sužeisto draugo gelbėjimo rungtyje. Varžybas po 3 metų pertraukos nugalėjo KTU turistų klubo „Ąžuolas“ komanda. Jie greičiausiai ir saugiausiai išgelbėjo tariamai sužeistą draugą. Antrąją vietą iškovojo Rygos alpinistų klubo „Traverss“ komanda, o trečioje vietoje liko KTU „Politechnikos“ komanda. Pagal kalnų kelionių technikos varžybų taisykles klubo, organizuojančio varžybas, komandos startuoti tose varžybose negali, todėl tarp prizininkų ir tarp visų dalyvių nerasime nei vienos VU komandos. VU žygeivių klubo sportininkai prieš dvi savaites VGTU turistų klubo organizuotose varžybose iškovojo antrąją vietą. Gruodžio viduryje Kauno turistų klubas „Pluoštas“ organizuos paskutines šiemet tokio tipo varžybos per kurias ir paaiškės geriausia šių metų kalnų kelionių technikos komanda. Po penkių įskaitinių varžybų dėl pirmosios vietos varžosi VGTU TK komanda „Apendicitas“ ir VUŽK komanda „K8C“. Nesvarbu, kuri komanda susišluos daugiau apdovanojimų, nesvarbu kieno kaklą papuoš didesni medaliai, svarbiausia, kad tokiose varžybose visi dalyviai įgauna neįkainuojamos saugaus laipiojimo kalnuose patirties ir kad visi keliautojai sveiki grįžta po kelionių namo.

J. Jorudas