Universiteto 430 metų įkūrimo jubiliejinių renginių virtinėje vietos rado ir šiai progai skirta studentų sporto ir meno šventė, vykusi rugsėjo 24 d. Saulėtekio stadione. į šventiškai Sveikatos ir sporto centro suorganizuotą renginį atvyko daugiau nei 300 sportininkų bei sporto sirgalių.

Jau po vidurdienio varžybų dalyviai galėjo stebėti draugiškas futbolo varžybas, kuriose sportinį meistriškumą demonstravo Vilniaus „žalgirio“ komanda ir VU rinktinė, treniruojama sporto meistro, praeityje garsaus futbolininko lektoriaus Rimanto Turskio. Varžybos baigėsi lygiosiomis 3:3, nors po pirmojo kėlinio 2:0 pirmavo universiteto futbolininkai.

Draugiškos VU futbolo rinktinės ir Vilniaus Abi komandos po varžybų išsirikiavo apdovanojimui

Šventės programa svečiams prasidėjo iškilmingu varžybų atidarymo paradu, kuriame žygiavo tarpfakultetinių rektoriaus taurės kroso estafečių dalyviai bei kiti fakultetų sportininkai ir sirgaliai. Paradui vadovavo VU pučiamųjų orkestras (vad. A. Kučinskas) ir choreografinė grupė „Oktava (vad. T. Gritėnienė). Susirinkusiuosius pasveikino Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius R. Vaiginas bei Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. R. žilinskienė.

Savo fakulteto palaikyti atėjo Ekonomikos f. prodekanas doc. J. Martinavičius Šventę pradėjo

Sportinė šventės dalis prasidėjo pirmosiomis iš 2009/2010 m. m. tarpfakultetinių Rektoriaus taurės varžybų – kroso estafetės bėgimu. Visas šių mokslo metų rektoriaus taurės varžybas kartu su SSC organizuoja Istorijos fakultetas. Estafetės 4x430 m bėgime dalyvavo 12 fakultetų komandos ir absoliučia rungties nugalėtoja tapusi, tačiau į bendrą komandų įskaitą nepatekusi svečių iš VGTU komanda. Taigi, tarpfakultetinėse varžybose I vietą iškovojo Ekonomikos fakultetas (Martas Skrabulis, Vaida žūsinaitė, Karolis Didžiulis, Justina Abariūtė), II - Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, III – Gamtos mokslų fakulteto komanda. Varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti RT medaliais, diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis.

Fakultetų rinktinės ruošiasi jubiliejiniam estafetės bėgimui Estafetės bėgimo prizininkų - EF, TSPMI ir GMF komandų - apdovanojimas, pirmas iš kairės RT varžybų vyr. teisėjas R. Turskis, pirma iš dešinės - SSC direktorė doc. R. žilinskienė

Sporto ir meno šventės parodomosios programos metu dziudo kovinę techniką demonstravo VU dziudo rinktinės nariai, vadovaujami doc. R. Naužemio, pasirodė ir kiokušin karate klubo “Saulės ženklas” sportininkai, iš kurių daugelis – mūsų universiteto studentai. Aikštėje įvyko masinis aerobikos pratimas, kuriame pasirodė 50 merginų iš įvairių fakultetų. Pratimą sukūrė ir dalyves paruošė lektorė T. Gritėnienė. Parodomąsias programas demonstravo ir breiko bei argentinietiško tango šokėjai. Visus dalyvius renginio pabaigoje linksmino VU studentų ansamblis „Jaunimėlis“ (vad. B. Glovickis).

VU dziudo rinktinės narių pasirodymas Kiokušin karate klubo Aerobikos šokėjų pasirodymas

Sporto šventės metu vyko įvairios varžybos: estafetės bėgimas (tarpfakultetinės varžybos), virvės traukimas, svarsčių kilnojimas, olimpinės mylios ir „Palestra“ bėgimai, prisitraukimų varžybos, universiteto žygeivių paruoštas kliūčių ruožas.

Virvės traukimo varžybos Universiteto svarsčių kilnojimo rinktinės pasirodymas Prisitraukimų varžybose I vieta iškovota pristraukus 18 kartų

Virvės traukimo varžybose nugalėjo Istorijos fakulteto komanda. Daug žiūrovų dėmesio susilaukė svarsčių kilnojimo varžybos, kuriose nugalėjo Andrius Strazdas, VGTU studentas. Sporto šventės metu studentai varžėsi ir olimpinės mylios bėgime. Šioje rungtyje nugalėtojais tapo ir apdovanojimus pelnė merginų tarpe Medicinos fakulteto studentė Lina Batulevičiūtė, vaikinų tarpe pirmieji finišavo ekonomistas Vilus Aleliūnas ir matematikas Jonas Vytautas Gvildys. „Palestra“ bėgime nugalėjo Marina Čepenko (Chemijos f.) ir Evaldas Laulis (Gamtos mokslų f.), prisitraukimų varžybose – filosofijos fakulteto studentė Rūta Aksionova ir istorikas Gediminas Svitojus. Visos šventės metu buvo galima stebėti ir dalyvauti žygeivių paruoštame kliūčių ruože, kur nugalėtojais tapo medikas Linas Navasaitis (Medicinos f.) ir Vilius Juodvalkis (Fizikos f.).

Šventę kūrėme drauge – ir organizatoriai, ir studentai, todėl dalyvių šurmulys ir aktyvumas džiugino, o svarbiausia, kad buvo išlaikytas olimpinis principas,- svarbu dalyvauti, o ne nugalėti.

Tarpfakultetinių kroso estafetės rezultatų suvestinė čia.

Daugiau renginio nuotraukų čia.

Informaciją parengė SSC docentė dr. J. Armonienė