2009 m. rugsėjo 8-tos dienos vidurdienį nustojo plakusi daugkartinio Lietuvos slidinėjimo čempiono, Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro docento, biomedicinos mokslų daktaro Česlovo Kandratavičiaus širdis.
Č. Kandratavičius gimė 1950 m. sausio 2 d. Ignalinos rajono Deksnės kaime. Slidinėti pradėjo paskatintas mokyklos kūno kultūros mokytojos. 1968 m. Lietuvos jaunimo čempionate Česlovas net trijose slidinėjimo distancijose iškovojo čempionų medalius. Po tokios sėkmės talentingas jaunuolis buvo pakviestas į Lietuvos suaugusiųjų rinktinę.
Per tą laikotarpį jis iškovojo puikių laimėjimų: ne kartą tapo Lietuvos čempionu bei atstovavo Lietuvą įvairaus rango varžybose.
1973 m. Č. Kandratavičius baigė tuometinį Vilniaus pedagoginį institutą ir įgijo istorijos bei kūno kultūros mokytojo specialybę. Istoriku netapo - pasirinko sportinę pedagoginę veiklą.
Baigęs institutą, buvo pašauktas į privalomąją sovietinę tarnybą treniravo klubo sportininkus. Po karinės tarnybos dirbo tuometinio Vilniaus Spalio rajono sporto komiteto pirmininku. 1980 m. buvo pakviestas į Lietuvos sporto komitetą - taikomųjų ir žiemos sporto šakų skyriaus viršininko pareigoms. Česlovo dėka buvo parengta žiemos sporto šakų ugdymo Lietuvoje programa. Šios programos poveikis buvo itin ženklus: suaktyvėjo kalnų slidinėjimo veikla, buvo atgaivintos studentų žiemos spartakiados, respublikines moksleivių slidinėjimo varžybos, racionaliai buvo sprendžiamos Ignalinos sporto bazės problemos.
Nuo 1986 m. iki pat mirties Česlovas dirbo Vilniaus universitete, kūno kultūros katedroje, vėliau tapusioje Sveikatos ir sporto centru - lektoriumi, docentu. Pasižymėdamas nepaprastu darbštumu jis atliko mokslinius tyrimus, parašė mokslinį darbą „žmogaus elektrostimuliacinės elektroneuromiografijos rodiklių kitimas veikiant fiziniam krūviui“ ir kurį 1992 m. Vilniaus universitete sėkmingai apgynęs tapo biomedicinos mokslų daktaru.
Česlovas Kandratavičius dirbdamas Sveikatos ir sporto centro docentu, keletą metų vadovavo sportinio darbo organizacijai centre, studentams dėstė kūno kultūrą ir įvadą į sveiką gyvenseną, asmens sveikatos ugdymą, orientavimosi sportą, slidinėjimą, kuravo Ekonomikos fakulteto sportą, treniravo orientavimosi, slidinėjimo sporto mėgėjus, kuravo fechtavimo, kulkinio šaudymo sporto šakas, aktyviai prisidėjo prie Rektoriaus taurės varžybų rengimo, teisėjavimo, daugelį metu aktyviai reiškėsi Tarybos veikloje-buvo nuolatinis jos narys.
Už aktyvią bei produktyvią pedagoginę, mokslinę, sportinę veiklą Česlovas Kondratavičius ne kartą įvairių organizacijų (LTOK, Studentų asociacijos, Lietuvos sporto komiteto) vadovų buvo apdovanotas garbės, pagyrimo raštais, diplomais, bei KKSD 1-jo laipsnio medaliu „Už aukštus sportinius pasiekimus“.
Č. Kandratavičius buvo vedęs. Su žmona Vida užaugino dukrą ir sūnų.
Visada energingą, pilną minčių, planų ir idėjų, skubantį nuoširdžiai patarti, padėti savo jauniesiems bičiuliams studentams bei bendradarbiams kolegoms - tokį mes visada prisiminsime docentą, dr. Česlovą Kandratavičių