Š. m. gegužės 21-24 Latvijoje (Jelgavoje) vyko studentų SELL žaidynės. Šiame gražiame jaunystės forume dalyvavo daugybė sportininkų iš devyniolikos aukštųjų mokyklų. Be šeimininkų latvių, dalyvavo studentai iš Lietuvos, Estijos, Suomijos, Norvegijos, Rusijos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Čekijos ir Slovėnijos – iš viso per tūkstantį studentų. Vilniaus universitetui atstovavo tik 27 studentai, kurie rungėsi keturiose iš vienuolikos sporto šakų: dziudo (treneris doc. J. Naužemys), lengvosios atletikos (doc. J. Armonienė), orientavimosi sporto (doc. Č. Kandratavičius) ir plaukimo (A. Bliumkinienė) rungtyse. į Lietuvą jie parvežė net 20 įvairios spalvos medalių: 10 aukso, 6 sidabro ir 4 bronzos. Nors dalyvauta tik keturiose sporto šakose, toks gausus medalių skaičius rodo puikų mūsų universiteto sportininkų pasiruošimą tokioms aukšto lygio varžyboms. Pirmosios tarptautinės SELL (Suomija, Estija, Lietuva Latvija) studentų žaidynės surengtos 1923 m. Estijoje, Tartu. Iki pat 1939 m. jos vyNuotraukoje: Dziudo komanda su treneriu doc. R. Naužemiukdavo beveik kasmet, bet, prasidėjus II Pasauliniam karui, ši tradicija nutrūko. žaidynės vėl atkurtos tik 1998 m. (Tartu) ir iki šiol jos vyksta kasmet vis kitoje iš keturių Pabaltijo šalių. Tai jau dvidešimt penktosios žaidynės, ir tik antrąkart jos vyko Jelgavoje. Jelgava – ketvirtasis pagal dydį Latvijos miestas, dar vadinama Latvijos studentų sostine. Jame įkurtas Latvijos žemės ūkio universitetas, garsėjantis savo istorija ir architektūriniu ansambliu. Jame aukštojo mokslo siekia daugiau nei 7 tūkst. studentų pagal 79 studijų programas devyniuose fakultetuose: Agrokultūros, Veterinarijos, Miškų ūkio, žemės ūkio, Maisto technologijų, Ekonomikos, Socialinių mokslų, Inžinerijos ir Informacinių technologijų. Šio universiteto vidNuotraukoje: V. Žūsinaitė - 1500 m bėgimo rungties nugalėtojainiame kieme vyko XXV SELL žaidynių atidarymo ceremonija. Dalyvius pasveikino Latvijos Studentų sporto asociacijos prezidentas Uldis Švinks, Latvijos žemės ūkio universiteto rektorius J. Skujas. Atidarymo metu svečius linksmino Latvijos dainų ir šokių etnografiniai kolektyvai, pasirodymas su žirgais, tarp žiūrovų sukiojosi žaidynių simbolis – briedis iš Jelgavos miesto herbo. Jis linksmino susirinkusiuosius ir mielai pozavo nuotraukoms.

Mūsų universiteto studentų laimėjimai pagal sporto šakas ir rungtis: Dziudo – iškovotas 1 aukso (R. Aksionova) ir 1 bronzos (D. Olencevičiūtė) medalis, laimėtos dvi V-osios vietos (K. ONuotraukoje: Pirmaujantis orientacininkas V. Aleliūnaslechnovič ir P. Banevičius).

Lengvoji atletika – iškovotas 1 aukso (V. Žūsinaitė - 1500m), 1 sidabro (M. Dilys - šuolis į tolį), 1 bronzos (M. Dilys - trišuolis) medalis. Ketvirtąją vietą laimėjo A. Jegorov (1500 m), penktąją – K. Majauskaitė, I. Sarapinaitė, A. Menčinskaitė, D. Gedgaudaitė (estafetės rungtis).

Orientavimosi sportas - iškovoti 4 aukso (J. V. Gvildys - vidut. nuotolis, V. Beliūnas, G. Sabaliauskas, J. V. Gvildys - estafetė, V. Aleliūnas - sprintas, R. Ptašekaitė - sprintas), 4 sidabro (G. Sabaliauskas - vidut. nuotolis, R. Ptašekaitė - vidut. nuotolis, G. Ražaitytė, L. Blėdaitė, R. Ptašekaitė – estafetė, G. Sabaliauskas – sprintas), 1 bronzos (J. V. Gvildys - sprintas) medalis. Ketvirtąją vietą laimėjo V. Beliūnas - vidut. nuotolis, penktąją - V. Aleliūnas - vidut. nuotolis.

Plaukimas - iškovoti 4 aukso (M. Jurgelis - 50 m ir 100 m laisvu stiliumi, estafetė 4x50 m laisvu stiliumi, J. Kiseliova - 50 m krūtine, J. Daugėla - estafetė 4x50 m laisvu stiliumi, N. SNuotraukoje: universiteto plaukimo komanda, pelniusi 4 aukso medalius elenis - estafetė 4x50 m laisvu stiliumi, V. Bogdanovič  -  estafetė 4x50 m laisvu stiliumi),

1 sidabro  (J. Kiseliova – 100 m krūtine), 1 bronzos (M. Jurgelis, V. Bogdanovič, J. Daugėla, N. Selenis – estafetė 4x50 m kombinuota) medalis. 3 ketvirtąsias vietas pelnė N. Selenis (50 m laisvu stiliumi), V. Bogdanovič (50 m nugara) ir L. Batulevičiūtė (100 m laisvu stiliumi). 2 penktąsias vietas pelnė V. Bogdanovič (100 m peteliške ir 100 m kompl. plaukimas).

Nuoširdžiai dėkojame sportininkams už gerą pasirodymą žaidynėse. Linkime sėkmės, gerai baigti egzaminų sesiją ir vėl įsijungti į VU sportinį gyvenimą, kad galėtume sėkmingai startuoti įvairiuose sportiniuose renginiuose ir ginti mūsų Alma Mater garbę. Kitais – 2010 - metais XXVI SELL žaidynės gegužės 21-23 d. įvyks Estijoje, Tartu mieste. Tikėkimės, kad ekonominis sunkmetis bus pasibaigęs ir mes galėsime universitetui atstovauti su žymiai gausesniu būriu sportininkų. Daugiau varžybų nuotraukų čia.

R. Naužemys,
SSC docentas