Gegužės 16-ąją antrą kartą vyko „Neries regata 2009“ – šiemet ji buvo skirta skirtas Lietuvos tūkstantmečio šventei ir pavadinta „Tūkstančio laivų regata“. Nors įvairių plaukiojimo priemonių: plaustų, baidarių, kanojų, vikingų, Drakonų, karališkų ir etnografinių laivų gausybė nepasiekė simbolinio keturženklio skaičiaus, tačiau, organizatorių teigimu, šiemet Nerimi plaukė daugiau nei tūkstantis žmonių ir netgi vienas kitas šuo. Prie šios kompanijos entuziastingai prisijungė ir nemažas būrys Vilniaus universiteto studentų. Pirmoji renginio dalis prasidėjo dar prieš vidurdienį 1-ajame Valakupių paplūdimyje, kur rikiavosi įvairių laivų komandos ir ruošėsi startui. žmonių šurmulyje vis pasigirsdavo suderinti šūksniai – studentai iš 15 universitetų ruošėsi skanduočių konkursui. Tuo pačiu metu vandens sporto mėgėjai iš VU gamino savo atributiką – ant marškinėlių purškė komandos pavadinimą ir jo simbolį – bebrą. Nežinia, kiek šis aštriadantis personažas būtų padėjęs plaukiant 7 kilometrus nuo Valakupių iki Baltojo tilto, kur buvo numatytas „Neries regatos 2009“ finišas, tačiau VU studentai simbolinio vikingų laivo negavo. Kadangi šių laivų buvo tik dešimt, jais plaukė tos universitetų komandos, kurioms priklausė ir kartu dalyvavo rektoriai. Todėl išlydėję baidarių irklais mojuojančius draugus, „Bebrai“ nuvyko tiesiai prie Mindaugo tilto, kur turėjo prasidėti tarpuniversitetinės vikingų laivų varžybos. Suvaldyti tūkstančio žmonių būrį, kuris kartais nevaldo savo pačių plaukimo priemonių, išties nepaprasta užduotis, tad natūralu, jog organizatoriai nespėjo paskui savo dienotvarkę. Būtent dėl šios priežasties VU, o ir kitų universitetų komandos turėjo daug laiko sustiprinti savo kovos dvasią. Buvo organizuojami keturi plaukimai – vienas po penkis ir trys po keturis vikingų laivus. Trečiajame plaukime kaip tik ir dalyvavo „Bebrai“. Ketvirtajame turėjo dalyvauti VU „vikingės“, tačiau joms liko tik galimybė pasiplaukioti aukštyn ir žemyn upe ir ryžtas kitąmet rimtai startuoti Neries regatoje. Prisimindami starto akimirkas VU plaukikai karčiai pliaukšteli liežuviu – startas buvo paskelbtas jiems dar nepasiekus pradžios linijos, tad visą distanciją nuo Mindaugo iki Baltojo tilto teko vytis priešininkus. Vis dėlto sėkmės simbolis – bebras - finišo tiesiojoje padėjo sukaupti paskutines jėgas ir aplenkti vieną komandą. Tai „Bebrams“ buvo didelis pasiekimas, turint omenyje, jog visi varžybose dalyvavę VU studentai vikingų laivo irklą rankose laikė tik antrą kartą gyvenime. Vis dėlto jie pripažįsta, kad dalyvavimas šiame renginyje suteikė nepamirštamą įspūdį. Na, o jei kuris nors netyčia primirš, tai prisiminti padės kiekvienam plaukikui įteiktas „Dalyvio garbės pažymėjimas“. Daugiau renginio nuotraukų čia.

Aistė Laisonaitė