Š. m. gegužės 9 d. Kaune vyko Lietuvos universitetinių aukštųjų mokyklų studentų DZIUDO čempionatas. į šį sportinį stipruolių forumą susirinko per 110 sportininkų iš 11 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Aktyviai ant tatamio varžėsi ir 23 mūsų universiteto dziudo mėgėjai (9 merginos ir 14 vaikinų).

Abi, VU vaikinų ir merginų komandos, varžybiniu periodu buvo neblogai pasirengusios ir pagal svorio kategorijas gerai sukomplektuotos. Tikėjomės iškovoti aukštas vietas asmeninėje ir komandinėje įskaitose. Bet, deja, paskutinę savaitę prieš varžybas mokomųjų bei kontrolinių dvikovų metu, keletas pagrindinių žaidėjų patyrė rimtų traumų ir atsakingu momentu nebegalėjo padėti komandai siekti aukštesnių vietų komandinėje įskaitoje.

R. Aksionova nugalėjo priešininkę išlaikymo būdu

Bet sportininkai, dalyvavę čempionate, varžėsi garbingai. Nors čempionais jie ir netapo, bet pelnė net 10 prizinių vietų: 9 bronzos ir 1 sidabro medalis, o komandinėje įskaitoje merginos iš 7 komandų laimėjo 3 – ąją vietą, nežymiai nusileisdamos tik labai stiprioms LKKA ir MRU rinktinių imtynininkėms. Vaikinų grupėje kaip visada vyko didžiulė konkurencinė kova, nes kai kuriose svorio kategorijose varžėsi net po 18 imtynininkų. VU vaikinai, kovodami drąsiai ir ryžtingai, taip pat pasirodė pagirtinai - iš 11 dalyvavusių komandų pelnė 5- ją komandinę vietą.

VU dziudo komanda aukštųjų mokyklų čempionate

Merginų grupėje asmeninėje įskaitoje pagal svorio kategorijas prizininkėmis tapo ir bronzos medalius laimėjo Irena Siniauskaitė (MF, 6 k.), Rūta Aksionova (FsF, 2 k.), Viktorija Brusokaitė (MF, 2k.), Vita Markauskaitė (MF, 2 k.), Arina Grabusova (MF, 4 k.). Dalia Olencevičiūtė (MIF, 1 k.) iškovojo 2 vietą. Vaikinų grupėje bronzos medalius iškovojo Vitalijus Timošenko (MF, 3 k.), Povilas Gruodis (TF, 3 k.), Leonas Gruodis (EF, 1 k.), Klimentij Olechnovič (MIF, 4 k.).

Nors prizininkais kai kurie mūsų studentai ir netapo, bet, kovodami su žymiai stipresniais varžovais, pelnė komandai įskaitinių taškų. Tai: Jelena Tavkin, Neringa Skridulytė, Erika Borovikovaitė, Tomas Petrušis, Simonas Drungilas, Jurgis Latonas, Giedrius Maluška, Arnoldas Budžys, Donatas Jocius, Jonas Jakubauskas, Karolis Liepuonius, Laurynas Valasinavičius, Paulius Banevičius. Ačiū jiems. Visiems mūsų komandų nariams linkime geros sesijos. Taip pat dėkojame visai VU SSC administracijai už dalykinį bendradarbiavimą ir nuoširdžią paramą rengiantis šioms svarbioms metų varžyboms: VU SSC direktorei doc. dr. R. žilinskienei, ž. Paškevičiūtei, K. Vaišvilai ir R. Antanavičiui.

Komandinėje įskaitoje nugalėtojais ir prizininkais tapo šios Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandos:
Vyrai:
• MRU – 1- ji vieta - 57 taškai
• VGTU – 2 – ji vieta – 38 taškai
• KTU – 3 - ji vieta 29,5 taškai
VU vaikinai liko penkti, surinkę 26,5 taško, vos vienu tašku nusileidę ketvirtoje vietoje esantiems LKKA sportininkams ir trimis taškais atsilikę nuo trečiosios vietos.