Vilniaus universiteto Čiurlionio sporto salė – metalo namai. Jau ne vienerius metus Čiurlionio sporto salėje vyksta įvairūs jėgos sporto renginiai: jėgos trikovės, štangos spaudimo, sunkiosios atletikos turnyrai.

DSC082081Na o šiemet, sausio 7 d., metams vos prasidėjus, Vilniaus universitetas po stogu priėmė Lietuvos armliftingo federacijos šventinį turnyrą. Nors Lietuvos armliftingo federacija skaičiuoja pirmuosius savo gyvavimo metus, tačiau jau spėjo užsitarnauti sporto entuziastų pagarbą ir dėmesį. Malonu paminėti, kad Lietuvos armliftingo federacijos įkūrėjai – Vilniaus universiteto alumnai Erikas Dovydėnas, Lukas Šverčiauskas ir Gediminas Chaževskis. Alumnai yra ne tik aktyvūs sportininkai, bet ir įvairių jėgos varžybų organizatoriai.

Lietuvos armliftingo šventinis turnyras pritraukė 44 dalyvius iš įvairių Lietuvos miestų. Šventinio armliftingo turnyre dalyvavo nemažai merginų. Meringų svorio kategorijoje iki 60 kg nugalėtoja tapo Viktorija Skiparytė, antroje vietoje liko Vita Dubovikienė, trečiąja vieta tenkinosi Julija Bakuškova. Svarbu paminėti, kad varžybose labai aktyviai varžėsi ir Vilniaus universiteto sportininkai. Merginų svorio kategorijoje iki 70 kg Vilniaus universiteto magistrė Lina Linkaitė po puikios kovos užėmė 2 vietą. Šioje svorio kategorijoje, pagerinusi Lietuvos rago atkėlimo rekordą, nugalėtoja tapo Kristina Jocienė. Trečioji vieta atiteko Samantai Mikužytei. Nors Lina svorio kategorijoje nusileido savo varžovei, tačiau absoliučioje moterų įskaitoje tapo nugalėtoja. Antroji vieta absoliučiai stipriausių merginų tarpe atiteko Kristinai Jocienei. Trečioji vieta absoliučioje įskaitoje atiteko Lilijai Venciūtei, kuri triumfavo merginų svorio kategorijoje iki 80 kg. Antroji vieta atiteko Danguolei Laurinavičienei, o trečioji - Živilei Satkutei. Lilija Venciūtė Perkūno rankenos rungtyje atkėlė 50 kg, o  Rago atkėlimo veiksme – 47 kg ir pagerino abiejų rungčių Lietuvos rekordus.

DSC089281Vaikinų svorio kategorijoje iki 75 kg Vilniaus universiteto alumnas, pats prisidėjęs prie renginio organizavimo, Antanas Baida po įnirtingos kovos užėmė garbingą 3 vietą.  Antroje vietoje liko pažadą atvykti  į varžybas ištesėjęs žinomas gatvės gimnastas ir įvairių renginių organizatorius Aidas Saulis, kuris į varžybas atvyko su dvyniu broliu Aurimu Sauliu. Svorio kategorijoje nugalėtoju tapo Ernest Paškevič. Svorio kategorijoje iki 82.5 kg nugalėtoju tapo Mindaugas Skiparis, antrą vietą iškovojo Marijonas Mackonis, o trečioje vietoje liko Vilniaus universiteto studentas Andrey Vereshchak (Filosofijos fakultetas). Svorio kategorijoje iki 90 kg startavo ir varžybinės patirties sėmėsi, tokio tipo varžybose pirmą kartą startuojantis, Justas Anilionis. Šioje svorio kategorijoje trečią vietą po įnirtingos kovos laimėjo Ramūnas Liebus, antroje vietoje liko visų geležies sportininkų žinomas atletas – Evaldas Černiauskas. Na o nugalėtoju tapo Nedas Leimonas, kuris varžybose nuskynė ir absoliutaus nugalėtojo vardą pagerinęs sau pačiam priklausančius Lietuvos rekordus tiek Perkūno rankenos (įveikė 90 kg svorį) tiek Rago atkėlimo veiksme (užfiksavo naują Lietuvos rekordą 85 kg).

Vilniaus universiteto Chemijos Gamtos mokslų fakulteto IV kurso studentas Marius Anilionis dar kartą varžybose įrodė, kad jo gripas – geležinis. Jis ne tik laimėjo svorio kategorijoje iki 100 kg, pagerino du Lietuvos rekordus, bet ir absoliučioje įskaitoje užėmė 2 vietą. Perkūno rankenos atkėlime Marius visais trim bandymais gerino Lietuvos rekordus ir trečiu bandymu užfiksavo įspūdingą 96 kg rezultatą. Rago atkėlimo veiksme Marius Anilionis atlikęs Lietuvos rekordo normatyvą užfiksavo 80 kg.

Svorio kategorijoje iki 110 kg nugalėtoju tapo vienas iš armliftingo sporto Lietuvoje pradininkų Tomas Miežlaiškis, antrą vietą užėmė stiprią komandą į varžybas atvežęs Arvydas Mišeikis, o trečioje vietoje liko Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto IV kurso studentas Jordanas Paulauskas.

Sunkiausioje vyrų kategorijoje 110+ nugalėtoju tapo abu Lietuvos rekordus tiek Perkūno rankenos atkėlimo veiksme tiek Rago atkėlimo veiksme užfiksavęs Gilbertas Tamulevičius. Gilbertas Perkūno rankenos atkėlimo veiksme užfiksavo įspūdingą 97 kg svorį, na o Rago atkėlimo veiksme įveikė 82 kg. Antroje vietoje liko Jėgos sporto veteranas Linas Palivonas, o trečioje vietoje jėgos trikovininkas Giedrius Šaulys. Šioje svorio kategorijoje varžėsi Vilniaus universiteto alumnas Ervinas Šileika. Kuris sėmėsi patirties ateities startams.

Varžybų organizatoriai dėkoja gausiai susirinkusiems dalyviams ir žiūrovams ir linki gerų metų tiek sporto arenose, tiek asmeniniame gyvenime.