2022 m. gruodžio 8 d. Kaune vyko 2022 m. geriausių šalies universitetų sportininkų pagerbimo šventė, skirta Lietuvos studentų sporto 100-mečiui paminėti. Renginyje apdovanoti geriausieji Lietuvos studentai sportininkai, kurie savo pasiekimais garsino savo Alma Mater ir šalį tarptautinėse sporto arenose.

sumazintaSakydamas sveikinimo žodį Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) prezidentas Č. Garbaliauskas apžvelgė Lietuvos sporto šimtmetį, o Lietuvos švietimo ir sporto ministerijos viceministras, atsakingas už sporto sritį, Linas Obcarskas pažymėjo, kad šiais metais įsigaliojus studentų sporto įstatymo pataisai, studentų sportas prilygintas aukšto meistriškumo sportui.

Renginio metu, už ilgametį darbą ugdant sportininkus apdovanoti VU Sveikatos sporto centro treneris ir Lietuvos studentų futbolo lygos prezidentas Rimantas Turskis bei ilgametis VU Sveikatos sporto centro direktorius prof. Jonas Petras Jankauskas.

Geriausia Vilniaus universiteto sportininke pripažinta VU Kauno fakulteto studentė, sunkiosios atletikos atstovė Lijana Jakaitė, treneris R. Cijūnėlis.

Lietuvos studentų futbolo lygos geriausiu žaidėju išrinktas VU Medicinos fakulteto absolventas Povilas Kalimavičius, treneris Rimantas Turskis.

Lietuvos studentų krepšinio lygos geriausiu žaidėju pripažintas Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentas Dominykas Bučas, treneris Rimantas Kaminskas.

Nacionalinės studentų tinklinio lygos geriausiu žaidėju išrinktas VU Šiaulių akademijos  sportininkas Tomas Rogal ir treneris  Aivaras Strockis.

Nacionalinės studentų tinklinio lygos geriausia paplūdimio tinklinio žaidėja išrinkta VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto studentė Jekaterina Kovalskaja, trenerė Gražvilė Gatelienė.

Nacionalinės studentų tinklinio lygos geriausiu paplūdimio tinklinio žaidėju išrinktas VU Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Mantas Donėla, treneris Tadas Donėla.

Paskelbtame geriausių šalies studentų sportininkų dešimtuke 8 vietą pelnė VU Gyvybės mokslų centro studentė Judita Traubaitė, treneris Regimantas Januškevičius.

Renginio metu pasveikinta ir pristatyta naujai išrinkta LSSA prezidentė Indrė Čelkienė ir naujoji taryba, kurios nare tapo ir VU Sveikatos ir sporto centro direktorė Ramunė Žilinskienė.

Apdovanojimų akimirkos