Mankštindamiesi dažnai pamirštame pramankštinti ir mūsų pėdas. O juk jos labai svarbi judamojo aparto dalis, kuriai taip pat reikia skirti dėmesio. Mūsų pėdos dienos bėgyje gauna nemažą krūvį, tačiau jų fizinis aktyvumas yra pakankamai monotoniškas.

Jei pėdoms suteiktumėm įvairesnių judesių, didinančių smulkių pėdos sąnarių amplitudes, skatinančių veikti smulkius raumenukus, gerinančių pėdos koordinaciją, ši judesių įvairovė būtų užfiksuota kaip naujos motorinės programos ir nesąmoningai pritaikoma kasdieniame gyvenime. Mankštos dėka pėdos judesiai natūraliai judant tampa įvairesni ir kokybiškesni, o pati pėda  funkcionalesnė.

Todėl kviečiame šiandien pramankštinti savo pėdas:

Straipsnį ir video įrašą parengė VU SSC kineziterapijos praktikantė Ieva Kaziliūnaite.