Šį šeštadienį, spalio 17 d. Lietuvos sporto universiteto Alekso Stanislovaičio lengvosios atletikos manieže visą dieną girdėjosi metalo skambesys - į Lietuvos studentų jėgos trikovės čempionatą susirinko gausus šios sporto šakos studentų būrys iš dešimties Lietuvos universitetų.

Varžybas pradėjo merginų pogrupis, kuriame VU atstovavo trys studentės. Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) trečiakursė Ugnė Kalosovaitė pelnė sidabro medalį ir į VU komandos taupyklę įnešė iškovotus taškus. Varžybų favorite laikyta Filologijos fakulteto trečiakursė Eglė Turakevičiūtė šį kartą iškovojo bronzos apdovanojimą, nors štangos spaudimo rungtyje laimėjo nesunkiai. MIF trečiakursė Emilija Šadauskaitė liko ketvirtoje vietoje.

Dar aštresnės kovos užvirė, prasidėjus vaikinų pogrupio varžyboms. Čia susirinko beveik visi stipriausi Lietuvos trikovininkai. Svorio kat. iki 66 kg varžėsi MIF pirmakursis Jonas Kalnius, kuris sėkmingai iškovojo bronzos medalį. Svorio kat. iki 74 kg susirinko itin stiprūs varžovai, todėl net patyręs Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto absolventas Antanas Baida užėmė ketvirtąją vietą, o Medicinos fakulteto pirmakursis Aivaras Mankus - šeštąją vietą.

All-focusAll-focus

Su nekantrumu buvo laukiama šių varžybų lyderių - MIF trečiakursio Lauryno Lukoševičiaus ir Chemijos ir geomokslų fakulteto ketvirtakursio Ryčio Veverskio - startų. Nuo šių studentų rezultatų priklausė ir galutiniai komandiniai taškai bei užimta vieta. Patyrę atletai, atidavę visas jėgas ir pasiekę aukštus rezultatus, tapo čempionais. Tuo pačiu štangos spaudimo veiksme Laurynas pagerino Lietuvos jaunimo rekordą, pasiekdamas 200 kg rezultatą (nedaug trūko iki 210 kg sveriančios štangos išspaudimo, kuriuo būtų pagerintas ir suaugusiųjų vyrų Lietuvos rekordas šioje iki 85 kg svorio kat.).

Susumavus komandinius rezultatus, pirmoji vieta atiteko Vytauto Didžiojo universiteto komandai (53 taškai), antroji - Vilniaus universitetui (49 taškai), trečiąją vietą užėmė Šiaulių universitetas (43 taškai). Sveikiname sunkiaatlečius bei jų trenerį Rimantą Cijūnėlį.