Rugsėjo 23 - 30 d. Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centras (VU SSC) penktus metus iš eilės VU bendruomenę ir visus miesto svečius kvietė į Europos Komisijos iniciatyva pradėtą Europos sporto savaitę „BeActive“. Šios savaitės metu sveikatingumo renginiais visoje Europoje skatinama atkreipti dėmesį į fiziškai aktyvaus bei sportiško gyvenimo svarbą.

12Europos sporto savaitės „BeActive“ metu visi norintys galėjo nemokamai išbandyti įvairaus pobūdžio sporto treniruotes, dalyvauti varžybose, gilinti žinias emocinės sveikatos tematikos seminaruose bei diskusijose užduoti klausimus garsiems Lietuvos sportininkams. Visos Europos sporto savaitės metu VU bendruomenė turėjo galimybę sudalyvauti (Ne)tradicinėje VU bendruomenės eisenoje: šiais metais, atsižvelgus į epidemiologinę situaciją šalyje, tokia eisena nevyko, todėl kartu su VU Studentų atstovybe kiekvienas VU bendruomenės narys buvo raginamas įveikti 2 km atstumą (VU eisenos ilgio distanciją), dalintis rezultatais ir laimėti VU SSC įsteigtus prizus.

11„BeActive“ savaitės eigoje įvartį į futbolo vartus įspyrė VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas, taip atidarydamas atnaujintą VU futbolo aikštelę, kur studentai buvo kviečiami į jau tradicija tapusį naktinį „BeActive“ futbolo turnyrą. Tie, kuriems įdomi emocinė sveikata, turėjo galimybę sudalyvauti net keliuose patyriminiuose užsiėmimuose žmogaus smegenų ir sporto ryšio bei patiriamo streso ir kūno sąveikos temomis.

Europos sporto savaitės draugai - Lietuvos olimpinė akademija ir Vilniaus kolegija - studentus kvietė susipažinti su naktiniu Vilniumi, besivaržant orientavimosi varžybose, o vėliau – į diskusiją su Lietuvos ilgųjų nuotolių bėgike, olimpiete ir šių metų Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevske. Savaitgalį Vilniaus kolegijos Verslo vadybos fakultetas kvietė užbaigti 20 km žygiu po Vilniaus apylinkes.

13Prie „BeActive“ iniciatyvos prisijungęs Mykolo Romerio universitetas (MRU) kvietė judėti kartu MRU bendruomenei skirtoje mankštoje ir MRU parke vykusiame orientaciniame.

Dėkojame gausiam dalyvių būriui, kartu kūrusiam gerą nuotaiką, prie iniciatyvos prisijungusioms Vilniaus aukštosioms mokykloms ir Lietuvos olimpinei akademijai, bei nacionaliniam  Europos sporto savaitės „BeActive“ koordinatoriui Lietuvoje, asociacijai „Sportas visiems“.