Šeštadienį baigėsi dvi dienas Palangoje vykęs Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Jame pasiekti net 16 geriausių šalies sezono rezultatų, o Vilniaus universiteto studentai gerino asmeninius rezultatus bei keturiskart lipo ant prizininkų pakylos.

2020 metų vicečempione trišuolio rungtyje tapo Filosofijos fakulteto ketvirtakursė Diana Zagainova, nušokusi 13,61 m (nuotr. kairėje).

Bronzos medalį iškovojo VU absolventas, disko metikas Domantas Poška, įrankį numetęs 56,37 m (nuotr. dešinėje). Džiugu, jog Domantas studijas tęs mūsų Universitete, Kauno fakulteto magistro studijose. Toje pačioje sporto šakoje 6-ąją vietą užėmė Matematikos ir informatikos fakulteto pirmakursis Martynas Alekna, diską numetęs 51,04 m. Jam buvo įteiktas meistro ženklelis. Moterų grupėje  5-ąją vietą užėmė Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto antrakursė Eglė Zarankaitė (45,06 m). Ji dalyvavo ir rutulio stūmimo rungtyje, kur iškovojo 6-ąją vietą (12,46 m).

Šuolio į tolį rungtyje 7-ąją poziciją užėmė VU alumnė Sofija Korf, nušokusi 5,58 m.

117391820 3466657183385256 5254691436262698995 o 117420775 3466556983395276 8150593898158153352 o

Čempionate puikiai pasirodė ir VU bėgikai. 4x100 m estafetėje moterų grupėje ant III-osios vietos pakylos lipo Medicinos fakulteto studentės Kornelija Okunevič ir Gunda Jakimavičiūtė, su komanda estafetę nubėgusios per 48,70 s. Vyrų grupėje aukso medalį laimėjo Fizikos fakulteto antrakursis Rokas Silkinis ir VU alumnas Giedrius Rupeika (41,61 s), kartu su komanda pasiekę geriausią sezono rezultatą Lietuvoje. Bronzą iškovojo Filosofijos trečiakursis Nojus Budavičius (43,90 s).

100 m distancijoje Gunda Jakimavičiūtė užėmė 6-ąją poziciją (12,13 s), o Kornelija Okunevič 11-ąją (12,55 s). Vyrų grupėje Rokas Silkinis užėmė 4-ąją, o Nojus Budavičius 11-ąją vietas.

200 m distancijoje Gunda užėmė 5-ąją poziciją (24,94 s), o Kornelija 9-ąją (26,33 s). Vyrų grupėje Rokas finišavo ketvirtas (22,24 s). 800 m rungtyje Verslo mokyklos ketvirtakursis Evaldas Luneckas užėmė 11-ąją vietą (1:59,15). 1500 m distanciją VU alumnas Jaunius Strazdas įveikė per 4:05,10 s, pagerino asmeninį rezultatą ir užėmė 6-ąją vietą. 15-oje pozicijoje liko Chemijos ir geomokslų fakulteto pirmakursis Linas Šinkūnas (4:28,82).

Jaunius taip pat įveikė ir 5000 m distanciją, kur vėlgi, pagerino asmeninį rezultatą ir užėmė 5-ąją vietą (15:16,99).

Sveikiname lengvaatlečius, atlaikiusius karštį ir konkurenciją bei garbingai atstovavus Vilniaus universitetui Lietuvos čempionate. Tuo pačiu sveikiname VU lengvosios atletikos rinktinės trenerę doc. Jūratę Armonienę.