Džiugi žinia atskriejo šį savaitgalį iš Serbijos, kur vyko 2019 m. Pasaulio svarsčių kilnojimo čempionatas. Lietuvos rinktinės narė, Gyvybės mokslų centro 2 kurso magistrantė Rūta Šalkauskaitė tapo pasaulio čempione! Dalyvaudama svorio kategorijoje iki 58 kg, Rūta 16 kilogramų svarstį rovimo veiksme su kaire ir dešine rankomis pasiekė puikų rezultatą – 208 kartus, kurie užtikrino nugalėtojos vardą.

75636098 1476375205847367 5609537711632285696 n

Reikia priminti, kad ši neeilinių gabumų mergina yra ir Lietuvos rekordininkė bei čempionė – tai istorinis įvykis VU svarsčių kilnojimo sporte.

74403163 1476375472514007 3883644664678449152 nPuikiai šiose aukščiausio rango varžybose startavo ir Lietuvos rinktinės senbuviai, alumnai ir dar neseniai buvę VU studentai, kurie įvairaus rango varžybose skina pergales - ne išimtis ir šis pasaulio čempionatas. Gamtos mokslų fakulteto alumnas Dangiras Lukošius ir Teisės fakulteto alumnas Ovidijus Tarutis pilno ciklo estafetėje su komandos draugais tapo pasaulio vicečempionais, o Medicinos fakulteto alumnas Giedrius Vaitukaitis, startavęs mėgėjų klasėje, namo grįžo su dviem apdovanojimais – II-ąja vieta dviejų svarsčių stūmimo veiksme ir su komandos draugais iškovojo III-ąją vietą estafetės rungtyje.

Be apdovanojimų neliko ir VU sunkiaatlečiai, kurie dalyvavo finaliniame suaugusių Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionate, vykusiame Alytuje.75543810 739744349834743 220476309279604736 n

Chemijos ir geomokslų fakulteto 3 kurso studentas Rytis Veverskis svorio kategorijoje iki 109 kg pirmą kartą tapo Lietuvos vicečempionu, o rovimo veiksme taip pat pasipuošė sidabro medaliu, pasiekdamas itin aukštą rezultatą - 130 kg. Sunkiaatlečio darbštumas ir įdėtas darbas atsipirko - stūmimo veiksme po atkaklios kovos Ryčiui atiteko bronzos apdovanojimas.

Svorio kategorijoje iki 89 kg alumnas Albert Ginevič rovimo veiksme džiaugėsi bronza. Nedaug iki apdovanojimo trūko ir patyrusiam VU SSC treneriui Lukui Šverčiauskui. Jis liko garbingoje ketvirtoje vietoje. Varžybų metu VU SSC treneriai Rimantas Cijūnelis ir Lukas Šverčiauskas taip pat dalyvavo ir Lietuvos antidopingo agentūros surengtoje konferencijoje.

Sveikiname suniaatlečius bei jų trenerius!