Šią vasarą 3 VUŽK komandos traukia į centrinę Aziją. Dvi grupės žygiuos per centrinio Pamyro perėjas ir keteras. Dar viena komanda rengiasi nepramintais takais tyrinėti mažai lankomą Kunluno kalnų masyvą Kinijoje.

Šarūnas Zigmantas vėl grįžta į Kunluną

Toliausiai – į Kiniją – vykstantys alpinistai išvažiuoja pirmieji. Jau liepos 13d. šešių patyrusių žygeivių komanda patrauks į vakarų Kinijoje iš Takla Makano dykumos kylančius Kunluno kalnus. Šios grupės vadui Šarūnui Zigmantui (Šaras) ir dar trims grupės nariams: Algimantui Kurui, Šarūnui Oberauskui (Šarukas) ir Sauliui Damulevičiui tai ne pirma ekspedicija Kunlune. 2008m. jie Kunlune jau organizavo VUŽK ekspediciją “ALFA”,  kurios metu buvo įkopta į niekieno iki tol dar neįliptą 6130m aukščio viršūnę ir mūsų klubo penkiasdešimtmečio progą ją pavadino VUŽK-50 vardu. Prie šiemetinės komandos prisijungė senas VUŽK narys Tomas Šalkus ir dar niekad su VU Žygeiviais į kalnus nėjusi, bet kitose komandose daug patirties įgijusi, Danguolė Bičkūnienė. Šaro grupės tikslas pagerinti savo pačių prieš 4 metus pasiektą Lietuvos  rekordą ir įkopti į kitą, žmogaus neliestą, 6849m aukščio viršūnę. Jei viskas klostysis puikiai, keliautojai dar planuoja šturmuoti ir aukščiausią to kalnyno viršūnę – Muztag Ata, kuri savo snieguotus šlaitus kelia net iki 7546m aukščio. Be to, užkietėjęs slidininkas Kuras įkalbėjo Šaruką ir Saulių pamėginti nuo Muztag Ata viršūnės nučiuožti slidėmis.

Septyniatūkstantininko traversas Pamyre

Ne mažiau ambicingus planus turi ir Donato Zigmanto vadovaujama maža, bet energinga grupė, besiruošianti į centrinį Pamyrą Tadžikijoje. Dar 2010m. Tian šanio kalnuose gerai susigrojusią Donato Zigmanto, Juro Jorudo ir Irmanto Kašalyno trijulę papildė perspektyvus legionierius iš VGTU TK  - Laurynas Marcinkus.  Pagrindinis jų tikslas – per 23d. autonomiškai ir be išorinės pagalbos praeiti aukščiausios (šeštos) kategorijos kalnų žygį negyvenamuose, milžiniškuose ir apledėjusiuose Tadžikijos Pamyro kalnuose. Pamyro žygio akcentas yra planuojamas 7105m. aukščio Koržanevskajos kalno traversas. Kalno įveikimas traversu reikalauja žymiai daugiau fizinių pastangų nei paprastas įkopimas ir nusileidimas tuo pačiu maršrutu. Lietuviai tokio aukščio kalno traverso dar nėra lipę, o tokiu būdu Koržanevskajos viršūnę iki šiol yra perlipusi tik vienintelė rusų komanda.

Žalgirio viršūnės įkopėjai sieks asmeninių aukščio rekordų

VUŽK komanda 2010m. Tain Šanio kalnuose orgnizavusi ekspediciją “Žalgiris 600 “, šiemet taip pat išsiruošė į centrinį Pamyrą. Prieš dvejus metus sėkmingai Žalgirio (4850m) viršūnę šturmavusi grupė į kalnus išvažiuoja rugpjūčio 4 dieną. Mažiau sportiškai nusiteikusi komanda ruošiasi apžiūrėti ilgiausią Eurazijos kalnų ledyną – Fedčenko. Šio ledyno aukštupyje žygeiviai nusižiūrėjo aukštesnę nei 6300m aukščio viršūnę, ant kurios šlaitų jie ruošiasi išbandyti savo jėgas šešių kilometrų aukštyje.
2012m. Kunluno ekspedicija į aukščiausią lietuvišką viršūnę informaciją, kaip jiems sekasi kalnuose, skelbs ekspedicijos Facebook puslapyje :http://www.facebook.com/Kunlun2012. Žinios apie kitų grupių pasiekimus bus skelbiamos VUŽK puslapyje ir  Facebook grupėje :http://www.facebook.com/groups/55726256614/.Rugpjūčio gale, iš kalnų sugrįžus visoms VU žygeivių grupėms, tikimės sulaukti gausių įspūdžių apie visų mūsų klubo grupių pasiektas viršūnes, praeitus maršrutus ir visus kitus nuotykius kalnuose.

Dėkojame mūsų klubo ekspedicijų rėmėjui "Montis Magia", kuri padėjo komandoms apsirūpinti inventorium.