savigynaKad kuo daugiau mūsų bendruomenės narių – darbuotojų bei studentų – gyventų aktyviai, gerintų savo organizmo funkcinę būklę, ilgai išliktų sveiki ir darbingi, Sveikatos ir sporto centro iniciatyva universiteto darbuotojams buvo pasiūlytas savigynos užsiėmimų kursas. Be šių užsiėmimų Centras darbuotojus pavasarį kvietė į šiaurietiško vaikščiojimo, judesio terapijos, aerobikos užsiėmimus. Tačiau didžiausio susidomėjimo ir populiarumo sulaukė kvietimas mokytis savigynos pagrindų.

Į pirmąsias pratybas susirinko 17 savigynos mėgėjų, o užsiėmimų ciklą iki pabaigos išklausė 13 entuziastų. Pratybose buvo mokama savigynos pagrindų, kurių veiksmai galėtų būti panaudojami būtinosios ginties atveju. Savigynos veiksmai yra nematomas ginklas ir jų yra labai daug, todėl ir jų  įsisavinimas per trumpą vieno mėnesio yra nepakankamas. Todėl per pratybas kurso treneris, docentas Remigijus Naužemys akcentuoja, kad labai svarbu nepamiršti ugdyti ne tik technines, fizines ypatybes, bet ir valines savybes, pasitikėti savo jėgomis bei įgūdžiais, išlaikyti vidinę psichologinę pusiausvyrą, bet kuriuo atveju gynimosi veiksmus stengtis atlikti drąsiai ir ryžtingai, neprarandant kūno pusiausvyros ir išnaudojant užpuoliko inerciją.

Nors savigynos pratybos buvo glaustos, bet ir per šį laikotarpį žingeidūs šio drąsaus bei egzotiško sporto mėgėjai nemažai išmoko ir beveik kiekvienas iš jų įvykdė „programą minimum“ – įgijo teisę laikyti 6 KYU meistriškumo egzaminą, t.y. teisę juosėti baltą diržą.

„Mes dar sugrįšime ir toliau tobulinsime efektyvius veiksmus tiek prieš mušeikas „mėgėjus“, neturinčius specialaus pasirengimo, tiek ir patyrusius įvairių kovos veiksmų mokančius užpuolikus“ – vienbalsiai tokias savo mintis reiškė kurso branduolys: Justė Sadauskaitė, Egidijus Baliukonis, Inga Bendoriūtė, Gytis Jarašius, Eimutis Kaminskas, Ignas Kazlauskas, Kęstutis Kosa, Goda Gildutytė, Milda Varnauskaitė, Ilona Vinciūnienė, Vytautas Purlys, Mindaugas Vaičiulis, Raimundas Savickas.

O kitais metais Sveikatos ir sporto centras ir toliau planuoja tęsti iniciatyvą ir darbuotojus kviesti į įvairias sporto veiklas.