11a

Lapkričio 15 d. vakarą Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) įvyko vienas iš Vilniaus universiteto ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamų „Sporto kino vakarų“ renginių.

Žiūrovai galėjo susipažinti su dokumentine ekstremalaus slidininko ir šuolininko Shane McConkey gyvenimo istorija, liudijančia jo kelią nuo pomėgio iki proveržio šių sporto šakų industrijoje.

Kvapą užimančias akimirkas iš genialaus ir novatoriško ekstremalo gyvenimo lydėjo po peržiūros vykusi diskusija, kurią moderavo sporto žurnalistas, humoristas, VU TSPMI absolventas Paulius Ambrazevičius.

Diskusijoje dalyvavo vienas geriausių Lietuvos alpinistų, Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Saulius Damulevičius, neseniai grįžęs iš vienos pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu kalno Himalajų grandinėje. Svečias pasidalino įspūdžiais apie akimirkas mirties akivaizdoje bei alpinistų humorą.

Apie humorą bei kūrybišką požiūrį į kasdienybę bei sportą diskutavo ir Filosofijos fakulteto dėstytojas, Lietuvos olimpinio sporto centro sporto psichologas dr. Donatas Noreika bei sporto visuomenininkas slidinėjimo treneris Remigijus Arlauskas.

Filmą vertė VU Kauno humanitarinio fakulteto Germanų filologijos katedros audiovizualinio vertimo studentė Indrė Višinskaitė, titravo Irmina Budriūtė (kuravo dėstytoja Jurgita Astrauskienė). Viešinant informaciją apie filmo peržiūrą stipriai pagelbėjo Vilniaus universiteto Studentų atstovybė bei Vilniaus universiteto žygeivių klubo prezidentas Vytautas Rumskas.

„Sporto kino vakarų“ programoje numatyti dar du filmai: „In Football We Trust“ (diskusijos metu bus gvildenami amerikietiško futbolo, kriminologijos, Polinezijos klausimai) ir „Walk On“ (nagrinėjami neįgalumo, stigmatizacijos, įkvėpimo ir stiprybės klausimai).

Filmai rodomi lapkričio antradieniais 18 val. MKIC’e. Daugiau informacijos: www.ltok.lt/kinashttps://www.facebook.com/events/1754470311481288/.