Sidebar

Apie Mind Body BoostDizainas be pavadinimo

„Mind Body Boost“ yra moksliniais tyrimais pagrįsta psichikos ir fizinės sveikatos stiprinimo programa skirta jauniems suaugusiems.

Įgyvendinant šį projektą bendradarbiauja 8 partneriai iš 5-ių Europos Sąjungos šalių, kurį bendrai finansuoja Europos Komisija pagal ,,Erasmus + Sport“ programą ,,Skatinti socialinę įtrauktį ir lygias galimybes sporte“.

logosbeneficaireserasmusright en 0

 

6 savaičių trukmės ,,Mind Body Boost“ programa buvo sukurta bendradarbiaujant sporto ir psichikos sveikatos ekspertams, todėl programoje taikomos antidepresantų poveikį turinčios metodikos apima holistinę perspektyvą stiprinant ne tik kūną ir psichikos sveikatą, bet ir kūno-proto ryšį, kad pagerintų studentų gerovę.

MBB programa siekiama sumažinti tarp jaunų suaugusių dažnai patiriamus psichikos sveikatos sunkumus, padidinti jų fizinį aktyvumą, sumažinti socialinę izoliaciją bei pagerinti balansą tarp turimų atsakomybių gyvenime ir kokybiško poilsio.

MBB programa yra pagrįsta tradicine ,,socialinio paskyrimo“ modelio idėja, jog jauni asmenys gali kreiptis į sporto trenerius, sveikatos priežiūros specialistus ir pedagogus siekdami pagerinti savo patiriamus sunkumus. Programą įgyvendinantys psichikos sveikatos ir fizinio aktyvumo specialistai bendradarbiauja tarpusavyje, tai suteikia visapusišką ir holistiniu požiūriu paremtą paramą jaunimui stiprinant savo psichikos ir fizinę sveikatą bei papildo aptarto modelio tradicinį požiūrį teikiant pagalbą jauniems suaugusiems.

                         Įtraukti paantraštę     

Tikslai

  • Užmegzti europinį bendradarbiavimą, siekiant pagerinti jaunų žmonių psichikos ir fizinę gerovę universitete.

  • Skatinti socialinį įsitraukimą ir lygias galimybes sportuoti visiems.
  • Pasiekti įvairias socialines grupes. Mažinti socialinę atskirtį, ypač mažiau aktyvių ir lengvų psichikos sveikatos problemų turinčių, studentų (-čių) tarpe.

  • Didinti jaunų žmonių, ypač fiziškai neaktyvių, įsitraukimo lygį, užtikrinant, kad jie/jos pasiektų Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) fizinio aktyvumo rekomendacijas.
  • Suteikti jaunimui galimybę užmegzti socialinius ryšius per fizinę veiklą.

 

Numatomi rezultatai:

  • Mažesnė studentų (-čių) socialinė izoliacija ir mažiau psichikos sveikatos problemų. Padidintas studentų (-čių) fizinio aktyvumo lygis ir geresnė bendra fizinė ir psichikos sveikata.

  • Sukurtas geriausios praktikos modelis, vadovas ir metodikų rinkinys. Užtikrinta galimybė, kad projektą būtų galima atkartoti ir išplėsti kitose institucijose ar organizacijose.

  • Kokybiškesnė gerųjų patirčių sklaida ir glaudesni kultūriniai tarpdisciplininiai mainai tarp šį projektą kuruojančių organizacijų.

 

1-ojo ir 2-ojo bandomųjų projektų poveikis:

MBB projektas jau buvo sėkmingai išbandytas Trinity College Dublin ir NUI Galway, o apklausų ir atsiliepimų rezultatai parodė, kad dalyvavimas programoje teigiamai paveikė jų gyvenimą. Kai kurie studentai (-ės), prieš projektą kentėję nuo socialinės izoliacijos, įvardino, kad susirado naujų draugų. Tai paskatino iš naujo atrasti mokymosi grupėje privalumus ir džiaugsmą.

Beveik visi studentai teigė, kad MBB programa pagerino jų motyvaciją ir pasitikėjimą įprasta fizine veikla. Taip pat, kad jų nuomone, psichoedukacijos ir sąmoningumo aspektai yra naudingi streso valdymui ir jų psichinei sveikatai. 60% apklaustųjų (prieš projektą pesimistiškai vertinusių įprastas fizines veiklas) teigė, kad ateityje jie/jos bus labiau linkę naudotis universiteto sporto priemonėmis ir programomis. Įgyvendinamas platesniu mastu šis projektas turi daug galimybių teigiamai paveikti daugiau studentų (-čių) gyvenimų.

 

Projekto trukmė ir darbiniai paketai:

Projektas bus įgyvendinamas penkiais etapais per 36 mėnesius. Pradžia - 2021 m. Sausio 1 d., pabaiga - 2023 m. gruodžio 31 d. Visos partnerių organizacijos prisidės prie kiekvieno etapo planavimo ir įgyvendinimo. Kiekvienai organizacijai bus paskirta atsakomybė už vieną iš penkių darbinių paketų. Kiekvieno darbinio paketo vadovas partneris prižiūrės konkrečias užduotis ir tikslus, susijusius su šiuo darbo paketu. Vyks devyni tarptautiniai projektų susitikimai, kuriais bus remiamas MBB projekto pristatymas ir valdymas tarp organizacijų partnerių.

 

Eikite į projekto puslapį naudodami žemiau esantį mygtuką, kad sužinotumėte daugiau apie projekto tikslus, numatomus rezultatus ir metodiką.


Eiti į projekto puslapį

PARTNERIAI

MBB PARTNERS

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos