Sidebar

Pajudėkime: pratimų programa klubo sąnariui

 

Klubo sąnarys yra vienas unikaliausių sąnarių mūsų kūne, jis yra vienintelis sąnarys priskiriamas riešutinių tipui. Tai reiškia, jog šis sąnarys geba atlikti judesius visomis amplitudėmis (atlieka lenkimą-tiesimą, atitraukimą- pritraukimą, rotaciją), tačiau tuo pačiu yra ypatingai tvirtas ir geba atlaikyti labai didelį krūvį.

Pajudėkime: pratimų programa tvirtai ir sveikai nugarai

 

Mankštą skirtą nugaros stiprinimui parengė VU SSC instruktorė Eglė Draugelytė. Tai lengvai atliekami, bet efektyvus judesiai, kurie sutvirtina mūsų kūną. Mankštą sudaro 15 pratimų. Rekomenduojama: 

  • Pratimus atlikti lėtu tempu; 
  • Pratimų metu kvėpuoti ramiai: įkvėpti per nosį, iškvėpti per burną; 
  • Pratimus atlikti reguliariai, bent po 10 – 15 pratimų kasdien, nuolat kartoti ir tęsti ne trumpiau nei 6 mėnesius. 

Pajudėkime: pratimų programa kaklui ir pečių lankui

 

Trumpą, bet efektyvią mankštą parengė VU SSC instruktorė Eglė Draugelytė. Tai paprasti, bet efektyvus judesiai, kuriuos rekomenduojama atlikti kasdien, ypač jei didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami. Mankšta trunka 25-30 min., o ją sudaro 13 pratimų. Didžiąją šios programos dalį galima atlikti sėdint ant kėdės, nesiremiant į kėdės atlošą, kojos pečių plotyje, abi pėdos pilnai remiasi į žemę, nugaros apačia neišriesta, nesikūprinama, o pečiai neužkeliami. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos