RSS

Tinklaraštis "Į SVEIKATĄ" - apie sveikatą ir sportą

VU Sveikatos ir sporto centro tinklaraštis apie sveikatą ir sportą

Skaidulos: 9 paprasti būdai jų suvartoti daugiau

Skaidulinės medžiagos arba trumpiau skaidulos – tai sudėtinės maisto dalys, kurios nėra skaidomos virškinimo trakte ir į kraują nepatenka.

Pakankamas skaidulinių medžiagų kiekis mityboje yra ypač svarbus tinkamai žmogaus sveikatai. Vieniems skaidulos sumažina vidurių užkietėjimą, kitiems padeda numesti svorio bei jį kontroliuoti.

Skaidulos taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį bei atitinkamai širdies ligų ir diabeto riziką. Jos taip pat „pamaitina“ sveikas žarnyno bakterijas, kurio yra atsakingos už tinkamą žarnyno veiklą.

Visgi, dauguma žmonių gauna nepakankamai skaidulų. Rekomenduojama skaidulų dienos norma vyrams yra 38, moterims – 25 gramai.

Šiame straipsnyje sužinosite ką reikėtų valgyti, jog skaidulinių medžiagų gautumėte daugiau. Tai padės užtikrinti tinkamą virškinimą, mažesnę ligų riziką bei apskritai geresnę sveikatą ir savijautą.

 1. Valgykite neperdirbtus angliavandenius

Skaidulos – tai angliavandenių rūšis, randama augalinės kilmės produktuose.

Nors dauguma angliavandenių skyla į cukrų, skaidulos išlieka nepakitusios ir praeina tiesiai pro virškinimo sistemą. Valgydami pakankamai skaidulų su kitais angliavandeniais, užtikrinsite ilgesnį sotumo jausmą. Be to, skaidulos padeda kitus angliavandenius pasisavinti lėčiau. Tai sureguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir tiesiog padeda nepersivalgyti.

Neperdirbtų angliavandenių turinčiame maiste natūraliai yra skaidulinių medžiagų. Štai puikūs neperdirbtų angliavandenių šaltiniai:

 • Ankštinės daržovės
 • Nekrakmolingos daržovės
 • Pilno grūdo produktai (avižos, rudi ryžiai, pilno grūdo makaronai ir kiti neapdoroti grūdinės kilmės produktai)
 • Vaisiai

Įsiminkite: pasirinkdami neperdirbtus maisto produktus užtikrinsite pakankamą gaunamų skaidulų kiekį. Įtraukite į savo mitybos racioną daržoves, vaisius bei pilno grūdo produktus.

 1. Valgykite pakankamai nekrakmolingų daržovių

Reguliariai valgyti daržoves turite dėl įvairių priežasčių.

Pirma, jos sumažina lėtinių ligų riziką. Antra, nekrakmolingos daržovės turi mažai kalorijų bei daug maistinių medžiagų, įskaitant ir skaidulas.

Pabandykite daržoves valgyti prieš valgį. Ši strategija leis suvalgyti jų žymiai daugiau. Tokiu būdu nepersivalgysite ir suvartosite mažiau kalorijų.

Štai keletas nekrakmolingų daržovių pavyzdžių:

 • Agurkai
 • Brokoliai
 • Česnakai
 • Kopūstai
 • Paprikos
 • Petražolės
 • Rūgštynės
 • Salierai
 • Svogūnai
 • Špinatai
 • Žirneliai

Įsiminkite: valgydami daržoves prieš valgį jų suvalgysite daugiau. Tai padės suvartoti daugiau skaidulų, greičiau pajausti sotumo jausmą ir nepersivalgyti. Nekrakmolingose daržovėse mažai kalorijų bei daug skaidulų.

 1. Valgykite spragėsius

Taip, išgirdote teisingai. Spragėsiai, liaudiškai vadinami popkornais, yra puikus skaidulų šaltinis.

Taip yra todėl, jog spragėsiai iš tikrųjų yra pilno grūdo produktas. 28 gramų spragėsių porcijoje yra apie 4 gramai skaidulų.

Visgi, prieš įsigydami spragėsius būtinai peržvelkite etiketę ir rinkitės kuo natūralesnius.

Įsiminkite: spragėsiai yra skanus bei daug skaidulų turintis užkandis. Galite jais mėgautis be sąžinės graužaties, tiesiog pasirinkite kuo natūralesnius spragėsius.

 1. Užkandžiaukite vaisiais

Užkandžiauti vaisiais nesunku. Juos paprasta pasiimti su savimi ir galima suvalgyti beveik bet kada ir bet kur.

Visuose vaisiuose yra skaidulų, nors kai kurie vaisiai jų turi daugiau už kitus. Pavyzdžiui, viena nedidelė kriaušė turi apie 5 gramus skaidulų. Įvairios uogos (ypač avietės ir mėlynės) bei obuoliai taip pat priklauso daug skaidulų turintiems vaisiams.

Visos vaisiuose esančios skaidulos suteikia sotumo jausmą. Pastarasis dar labiau padidės, jei vaisius valgysite su riebalų bei baltymų turinčiais produktais, pavyzdžiui riešutais, riešutų sviestu ar sūriu.

Įsiminkite: vaisiai yra puikus maistas užkandžiavimui. Daug skaidulų turi kriaušės, obuoliai ir uogos.

 1. Rinkitės neapdorotus grūdus vietoje rafinuotų

Neapdoroti grūdai yra minimaliai apdirbti, todėl jų gerosios maistinės savybės išlieka.

Rafinavimas – tai gamyklose vykdomas procesas, kurio metu produktai galutinai išvalomi, pašalinamos jų priemaišos.

Rafinavimo metu pašalinama daug skaidulų turinti luobelė bei vitaminais praturtintas gemalas. Rafinuoti grūdai gali stovėti ilgiau, todėl prekybos centruose dažniausiai sutinkami būtent pastarieji. Visgi, apdirbti grūdai neturi pačių maistingiausių medžiagų. Be to, rafinuoti grūdai savo sudėtyje įprastai turi tik greitai pasisavinamus angliavandenius.

Pakeiskite rafinuotus grūdus į neapdirbtus. Štai puikūs neapdorotų grūdų pavyzdžiai:

 • Avižos
 • Grikiai
 • Miežiai
 • Rudi ryžiai

Įsiminkite: neapdoroti grūdai turi nepaliestą gemalą bei luobelę, todėl juose daugiau naudingų maistinių medžiagų nei rafinuotuose-apdirbtuose grūduose.

 1. Vartokite skaidulinių medžiagų turinčius maisto papildus

Jeigu maitinatės tinkamai ir valgote pakankamai skaidulų turinčius maisto produktus, maisto papildai tikrai nereikalingi.

Visgi, jei tokių produktų nemėgstate ar dėl kitų priežasčių nevalgote, rekomenduojama apsvarstyti maisto papildų vartojimo galimybę.

Štai keletas veiksmingų, maisto papilduose sutinkamų medžiagų:

 • Guaro skaidulos: maisto papilduose esančios guaro skaidulos suteikia sotumo jausmą bei sumažina kalorijų suvartojimą. Guaro skaidulos taip pat naudojamos apdirbtuose maisto produktuose siekiant pagerinti pastarųjų tekstūrą.
 • Balkšvųjų gysločių skaidulos (angl. psyllium): tai populiarus skaidulinis maisto papildas, vartojamas siekiant sumažinti vidurių užkietėjimą. Šios skaidulos taip pat padeda sumažinti tarp valgių kylantį alkį.
 • Gliukomananas: šios skaidulos naudojamos kai kuriuose mažai riebalų turinčiuose pieno produktuose siekiant pagerintų jų tekstūrą. Maisto papilduose esantis gliukomananas padidina sotumo jausmą bei sumažina apetitą.
 • Beta gliukanai: avižose bei miežiuose randamos skaidulos. Beta gliukanai „pamaitina“ žarnyne esančius naudingus mikroorganizmus.

Visgi, maisto papildai turi ir savo trūkumų.

 • Pirma, jie gali sukelti nepatogumą skrandyje bei pilvo pūtimą. Norėdami to išvengti, pradėkite vartoti skaidulinį maisto papildą palaipsniui ir gerkite daug vandens.
 • Antra, šie maisto papildai gali trukdyti tam tikrų vaistų pasisavinimui, todėl vaistus vartokite valandą prieš arba 4 valandas po maisto papildo vartojimo.

Įsiminkite: yra keletas veiksmingų skaidulų turinčių maisto papildų. Visgi, paprasčiau skaidulas gauti iš maisto.

 1. Valgykite chia sėklas

Chia sėklos yra ypač maistingos bei naudingos sveikatai. Jose gausu omega 3 riebalų rūgščių, baltymų, mineralų bei skaidulų.

Didžioji dalis chia sėklose esančių skaidulų yra netirpios. Būtent pastarosios padeda virškinimo sistemai veikti sklandžiai. Be to, netirpios skaidulos siejamos su mažesne diabeto rizika.

Linų sėmenų, sezamo bei kanapių sėklos taip pat itin maistingos, todėl apsvarstykite galimybę į savo mitybos racioną įtraukti ir jas.

Įsiminkite: chia sėklose gausu netirpių skaidulų, kurios užtikrina normalų virškinimą bei gali sumažinti diabeto riziką.

 1. Valgykite avokadus

Avokadai taipogi labai maistingi vaisiai. Šiuose žaliuose vaisiuose yra ne tik sveikų riebalų rūgščių, tačiau ir skaidulinių medžiagų. 150 gramų svorio avokadas turi apie 10 gramų skaidulų – tai yra pakankamai daug.

Avokadai naudingi širdžiai bei apskritai pagerina mitybos kokybę bei maistinių medžiagų pasisavinimą. Be to, dėl savo neutralaus skonio, avokadai puikiai tinka prie įvairių patiekalų. Galite avokadą naudoti vietoje sviesto, pagardinti juo salotas ar kitus patiekalus.

Įsiminkite: avokaduose gausu naudingų riebalų rūgščių bei skaidulų. Be to, avokadai puikiai tinka su įvairiais maisto produktais.

 1. Užkandžiaukite riešutais ir sėklomis

Riešutuose bei sėklose gausu baltymų, riebalų ir skaidulų. 28 gramų porcija migdolų turi apie 3 gramus skaidulų. Migdoluose taip pat gausu naudingų riebalų, magnio ir vitamino E.

Riešutus bei sėklas labai paprasta vartoti. Jie ilgai negenda ir juose gausu maistinių medžiagų, todėl galite drąsiai užkandžiauti tarp valgių. Taip gausite kokybiškų kalorijų ir sumažinsite dažnai kylantį alkio jausmą.

Be to, riešutai bei sėklos puikiai tinka įvairiuose patiekaluose. Tai ne tik skanu, tačiau ir sveika. Jūsų patiekaluose bus daugiau skaidulinių medžiagų, o tai tik į naudą.

Įsiminkite: sėklose bei riešutuose gausu baltymų, naudingų riebalų bei skaidulinių medžiagų. Riešutai bei sėklos puikiai tinka užkandžiavimui ar kaip priedai prie kito maisto.

 • Patiko straipsnis? Tiesiog paspauskite “Gavau naujos informacijos”. Tai man leis lengviau planuoti naujus straipsnius.
 • Turite pasiūlymų ar kritikos? Parašykite komentarą.
233
12
vortex_system_likes:
233
vortex_system_dislikes:
12
vortex_system_user_33:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.213.99:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_89.116.215.189:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.244.66.199:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_193.219.83.164:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.135.198.24:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_85.232.136.140:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.29.164.28:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.209.89:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_83.189.241.249:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.67.85:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.61.5.181:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_79.133.230.242:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.157.77.109:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.176.23:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_75.38.254.148:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.211.209:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_81.235.35.30:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.37.68:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.255.101:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.158.9:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.193.153:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.61.59.105:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.185.115:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.134.112.148:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_62.80.241.214:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.159.202:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_51.7.140.69:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.21.228:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_77.221.95.125:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.227.140:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_77.221.81.112:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.100.102.49:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.187.87:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.177.217:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_165.225.80.101:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.100.231.86:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.34.174:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_80.217.84.132:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.100.217:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.133.175:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.140.183:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.134.141.105:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_46.249.171.46:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.249.87:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_77.90.119.148:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.198.13:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_213.226.168.151:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.66.179:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_31.205.134.52:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.194.231:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.232.250:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_92.4.173.111:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.3.243:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_85.206.127.237:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.90.239.62:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.181.185:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_89.117.144.245:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.239.143:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.62.136.60:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.45.193:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.61.176.248:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_85.206.114.94:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_188.69.210.219:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.38.28.105:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.107.239:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.182.96:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.207.80:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.61.115.199:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_194.213.3.4:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.62.162.79:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.216.15.104:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.135.249:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.223.68.82:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.171.29:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.21.85.226:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.36.10:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.118.208.83:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.120.208:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_213.190.43.59:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.222.194.167:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_46.36.75.80:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_188.69.211.211:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.32.115.159:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.234.50.16:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_46.36.84.136:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_212.59.4.162:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.38.128:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.55.10.213:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.20.95.79:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_81.7.123.19:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.148.225.192:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.17.50.87:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.193.22:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_213.226.149.101:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_136.173.180.8:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.212.29:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.195.110.157:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.62.151.31:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.100.141.223:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.38.21.135:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.140.150.171:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.135.225.177:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.11.246:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.209.33:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.34.68:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.76.191:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.63.157:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.245.228:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_73.22.249.15:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.146.248:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.216.117.172:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.211.39:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.249.131:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.244.162:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.78.80.141:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.113.222:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.181.82:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.137.38:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_212.117.1.242:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_109.134.54.159:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_120.20.195.25:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.70.197:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.222.11.17:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_62.80.251.24:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.67.50:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.91.97:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_51.7.93.134:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.119.25:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_185.65.164.31:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.61.179.179:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_212.59.5.219:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.100.82.198:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.182.55:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.212.83:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.32.168:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_81.7.95.89:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.190.217:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.167.228:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.193.246:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.44.82:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_80.243.29.135:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_185.13.106.222:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.43.18:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_84.15.184.8:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.159.197:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_95.222.28.20:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.44.84:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.181.233:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_92.184.105.196:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.194.206:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.32.138.164:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.216.28.205:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.42.37:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_77.221.84.194:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_83.176.227.133:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.173.82:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.186.236:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_77.79.20.94:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.128.169:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.216.83.246:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_83.189.22.137:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_37.0.236.41:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.62.233.125:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.189.108:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.223.38.154:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_85.206.106.239:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.35.204:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.217.11:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.174.121:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.193.14:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_212.117.18.47:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_195.182.71.146:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.180.21:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.197.120.221:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.155.97:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.240.120:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_81.7.96.152:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_89.10.182.76:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.184.253:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.55.19.24:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.158.21.163:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.114.104:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.188.165:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.198.196:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.122.73:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.4.201:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.132.247.241:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.40.196:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.222.61.167:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_108.8.88.9:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.62.253.165:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.43.19:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.222.206.59:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.99.35:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.101.251:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_193.219.181.28:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.39.142:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_85.206.185.236:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_5.20.184.172:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_213.252.196.2:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.166.183:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.182.150:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.179.233:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.93.2:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.116.79:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.135.240.71:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.182.84:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.118.203.68:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_213.159.32.225:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.55.48.148:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.57.147.134:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_217.147.35.57:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.197.118:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.174.36:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.62.36.60:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.32.213:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.189.164:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.60.25.187:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.199.88:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_37.26.138.33:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_90.131.46.248:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.120.51:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.24.166:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_212.12.203.214:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.56.70.182:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.182.52:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.132.221.246:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.119.140.53:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.183.30:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_46.36.67.100:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_8.37.234.109:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.63.100.217:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_46.230.143.239:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_212.122.95.102:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.2.231:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_188.69.196.172:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_193.219.11.83:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.199.250:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_78.63.206.73:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.211.199:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_188.69.223.13:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.244.104.103:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_89.116.155.147:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_178.250.36.125:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_77.79.28.41:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.15.181.91:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.36.5:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.100.213.220:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_87.247.106.177:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_88.118.136.125:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_82.140.180.210:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.47.23:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.244.82.185:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_188.69.210.50:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:10:"nodisliked";}
vortex_system_user_85.255.58.61:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.131.39.117:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_84.240.11.25:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_85.206.109.94:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_86.38.132.29:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_89.116.174.66:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.61.195.191:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_78.58.164.238:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_81.7.110.128:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_90.140.204.85:
a:2:{s:5:"liked";s:5:"liked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_193.219.83.185:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}
vortex_system_user_94.197.120.162:
a:2:{s:5:"liked";s:7:"noliked";s:8:"disliked";s:8:"disliked";}

5 Comments

 1. Skaitytojas Atsakymas

  Noreciau pagirti autoriu, labai issamus, tikslus ir naudingi straipsniai. Lauksim ju daugiau :)

 2. Inge Atsakymas

  Aciu uz labai idomu ir pamokanti straipsni. Jusu zinias stengsiuos pritaikyti sau. Tikiuosi dazniau surasti nauju zinuciu. Su pagarba Inge

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rašykite mums: sveikata.sportas@ssc.vu.lt