3 PRIEŽASTYS PRADĖTI SPORTUOTI, NORS TO NIEKADA NEMĖGAI

Kai kurių klausimų savęs klausiama retai, o kartais ir niekada nepaklausiama. Pvz., – kodėl nedarau kažko, kas man nepatinka? Atsakymas iš pirmo žvilgsnio akivaizdus, – juk būtent dėl to, kad nepatinka!

Tačiau jei esi žmogus, kuris galvoja, kad nemėgsta sportuoti, kviečiu nuo šio klausimo nebėgti.

Na, arba bėgti laukais, stadionu, mišku, bet kur, – tikslo link arba savo malonumui. Kitaip sakant, skuosti gyvenimo taku ne stingant oro, įtampoje, dėl išorinės jėgos, socialinio spaudimo, ne kažkam vejantis ar stumiant, o iš vidinės jėgos – nutuokiant, kas daroma ir kurlink judama. T. y., kviečiu paklausti savęs: „kodėl?!“.

Ir, pvz., – ar įmanoma pamėgti sportuoti, jei yra minčių, kad tai tau niekada nepatiko? Aš sakau „TAIP“!

Radau bent 3 galimus atsakymus, kodėl sportuoti nepatinka, nors galėtų patikti!

Galbūt galvoji, kad esi sportavęs, bet iš tikrųjų nesi?

Į šią situaciją galėjo nublokšti įvairiausi gyvenimo vėjai.

Pavyzdžiui, mokykloje vos ištvėrei nuobodžias kūno kultūros pamokas? Gal vietoje to, kad kūnas pulsuotų gyvybe, 80% laiko stovėjai ir ramstei sporto salės sienas, kad šios nenukristų, kol tapo nebeaišku, kas ką laiko ir ką čia veiki? Per kūno kultūros pamokas vieninteliai tavo judesius liudijantys davikliai tebuvo sausi įrašai klasės žurnale ir šlapi kamuolių įspaudai odoje, „ištatuiruoti“ žaidžiant kvadratą, vardan kurių praradai šimtus pertraukų, kol vilkaisi ant odos užsibuvusią maišelyje sportinę aprangą?

Jei taip, turiu gerą žinią. Tau tiesiog nepasisekė su mokytojais. Arba mokykla. Arba švietimo sistema. Gali būti, kad sportas čia niekuo dėtas!

Kartais automatiškai valgome tai, ką randame popierėlyje, ant kurio užrašyta „saldainis“.

Ir visgi jei nežinai, ką reiškia po keleto mėnesių treniruočių mėgautis maloniu tempimu, kai raumuo trokšta oro ir judesio lyg beduinas vandens, ir kraujagyslėmis cirkuliuojančia energija, kai dedi žingsnį po žingsnio, bei ramybe, užliejančia kritus į lovą (tegul tik ji gaudo!) po treniruotės, užmerkęs akis iš nuovargio, palindęs po endorfinų antplūdžio antklode, ir be galo laimingas, kad turi kūną, – galbūt nė nesi sportavęs!

O nebandęs nesužinosi. Egzistuoja apytiksliai dramblio dydžio tikimybė, kad tau patiktų.

Gal nesijauti laimingas, nes ignoruoji dalį savęs?

Sakoma, gyvenime visko išbandyti nebūtina ir nereikia! Be to, žmogus – prieštaringus norus turinti būtybė.

Esi tuo pačiu metu tingėjęs veikti ir tingėjęs tingėti? Teko trokšti deserto, o kartu justi, jog kūnas jau pilnas ir nenori būti apkrautas papildomu virškinimu? Esi negalėjęs atsitraukti nuo facebook’o, nors galvojai, jog ten nuobodu nors nusišauk, ir pavargę akys norėjo poilsio? Kartais sunku atsirinkti, į kuriuos norus nekreipti dėmesio – kaip kad dažnai nekreipiame dėmesio į fone birzgiantį šaldytuvą ar tiksintį laikrodį.

Ir visgi siūlau paklausti savęs, ar neignoruoji pernelyg daug. Dalis tavęs – ir gana nemaža – yra kūnas. Kiek jį pažįsti ir įsiklausai į jo poreikius? O gal netyčia pusę savęs išbarstei kelyje?

Nes jei tau patinka pojūtis, kai ankstyvą rytą odą glosto švelni paklodė, o minkšta lova nepaleidžia iš glėbio, arba jei jautiesi puikiai, kai gomuriu slysta deserto tekstūra ar tirpsta spragsintis limonadas, arba jei iki kojų galiukų persmelkia šiurpulys, o plaukeliai maloniai pasišiaušia apkabinus artimam žmogui, – esi žmogus, kuriam bent kartais patinka, kad jis turi kūną!

Ir galima kelti klausimą, ar kūnui – jei tai ne kietasis kūnas, skystis ar dujos – patinka būti papiltam ant troleibuso sėdynės, palietam ant auditorijos kėdės ar numestam ant minkštos sofos, kad čia valanda po valandos – ar diena po dienos – rymotų.

Galbūt braukant pieštuku knygą ar renkant kompiuteriu tekstą dalis tavęs trokšta judėti, ir daugybė vidinių raumenų, kurių nė nežinai pavadinimų, laukia progos įkaisti, įkvėpti ir praturtinti tave laimės hormonais? Galbūt tavo kūnas nenori būti antraplaniu veikėju tavo gyvenime ar one-trick-pony, primenančiu apie save tik valgant, miegant ar skaudant dantį?

Jei taip, esi žmogus, kuriam greičiausiai patiktų sportuoti! Greičiausiai, o gal net greitai. Gal net dabar pat!

Gal dar neradai tau patinkančios sporto rūšies?

Po plačiai išsišakojusiu sporto skėčiu telpa daugybė veiklų, ir ne visos lengvai atsiveria pirmojo žvilgsnio skalpeliui. Sporte – kaip ir gyvenime – esama ir dienų, ir naktų; ir pelėdų, ir vyturių.

Mėgsti veikti komandoje? Būti vienas? Pirmenybę teiki uždaroms patalpoms? Trokšti atviro oro? Azarto? Ieškai ramaus užutėkio? Nori pabėgti nuo minčių, o gal užaštrinti jas lyg išgaląstą peilį? Nori norėti, o gal nė nenori žinoti, ko nori, ir linksti plaukti pasroviui, sukantis kartu su Žemės planeta tik tiek, kiek ji sukasi aplink saulę?

Žinai, kas yra krepšinis, tačiau nė nenumanai, kas yra capoeira? Ragavai orientavimosi sporto, tačiau niekada nebandei pilateso? Girdėjai apie akmenslydį, tačiau nemėginai šiaurietiško vaikščiojimo? Išbandei pramoginius šokius, tačiau neragavai šiuolaikinio? Visa tai – tik viršūnė dangoraižio, kuris yra sportas; nes po juo – tūkstančiai požeminių parkavimosi aikštelių.

Galbūt tavo sporto šaka tik ir telaukia, kol vienu ar kitu būdu ją rasi ir jūs ilgai ir laimingai gyvensite!

Išvados (juk artėja sesija ir bakalaurinių gynimai)

Pastebėjai lašą, o gal kibirą magijos tarp teksto eilučių? Pavyzdžiui, – nė nepateikiau trijų priežasčių pradėti sportuoti, nors to niekada nemėgai!

Radau vieną: sportas daro laimingu. Nuo kiekvieno priklauso, ar semti šią laimę saujomis, ar stiklinėmis, ar kvėpuoti lyg oru.

Gali pasirinkti, ar vėluodamas į egzaminą bėgsi įtempęs kūną lyg vientisą nervą ir pamiršęs kvėpuoti, ar ramiai susitelkęs į tikslą judinsi čiurnas, kelius ir alkūnes.

Galbūt ir vienu, ir kitu atveju pasieksi auditoriją tuo pačiu metu! Bet savijauta skirsis.

vortex_system_user_31.10.145.253:
vortex_system_user_5.20.130.22: