Irklavimo rinktinė

Komandos puslapis:

informacija ruošiama

Irklavimo rinktinę kuruoja:

lektorius R. Kniukšta

romualdaskniuksta@gmail.com, 8 685 42142

Komandos komunikacijos atstovas:

Ieškome! tapk irklavimo komandos širdimi VU!

rašyk mums: sveikata.sportas@ssc.vu.lt

 

esi cia nes niekada nesustoji

Rinktinės pasiekimai:

Informacija ruošiama...

 

Rinktinės istorija:

Irklavimas Lietuvoje, o kartu ir Vilniaus universitete turi senas tradicijas. Jau pokario metais grupė entuziastų aktyviai pradėjo domėtis irklavimu ir kultivuoti šią sporto šaką. Nemažai žymių Lietuvos irkluotojų yra baigę Vilniaus universitetą. Tai Antanas Bagdonavičius - net trijų (1960 m. Romos, 1964 m. Tokijo, 1968 m. Meksikos) olimpinių žaidynių prizininkas. Petras Karla tapo prizininku 1964 m. Tokijo olimpinėse žaidynėse. Povilas Liutkaitis, Eugenijus Levickas ir Celestinas Jocys buvo šių žaidynių dalyviai. 1980 m. Jonas Pinskus tapo Maskvos olimpiados prizininku, o Sigitas Kučinskas – 1988 m. Seulo olimpinių žaidynių dalyviu.

Ypač populiarus irklavimas Vilniaus universitete buvo 1960 - 1990 m. laikotarpiu. Tuo metu čia dirbo net 4 treneriai, buvo rengiamos treniruočių stovyklos. Universitetas ant Skaisčio ežero kranto turėjo ir savo irklavimo bazę.

Dabartiniu metu VU irkluotojų komanda - dažna Lietuvos aukštųjų mokyklų irklavimo čempionatų nugalėtoja. Keletą metų iš eilės geriausia VU sportininke išrinkta irkluotoja, Komunikacijos fakulteto studentė Milda Valčiukaitė. Sportininkė su įgulos drauge Donata Vištartaite du metus iš eilės išrinkta geriausia Lietuvos moterų komanda (LTOK rinkimai). Sportininkės 2016 metų Rio olimpinėse žaidynėse iškovojo bronzos medalius, taip pat yra pasaulio ir Europos čempionatų prizininkės.

 

Rinktinės nariai:

Laura Stankutė (IF), Aušra Dobelinskaitė (OC), Milda Valčiukaitė (KF), Deimantė Varnaitytė (IF), Indrė Šauklytė (FsF), Lukas Brasiūnas (KF), Joris Medeišis (IF), Karolis Paliukas (VM), Lukas Kairys (MIF), Džiugas Kuliešius (FilF), Simonas Jurgis Kuliešius (GMF), Simonas Utkus (MF).