Sidebar

Vakar, pirmadienį, buvo iškilmingai uždarytos trečiosios Europos universitetų žaidynės.

Svetingieji kroatai suorganizavo ypatingą sporto renginį -  viskuo puikiai pasirūpinta iki smulkiausių detalių, pradedant  dalyvių apsauga ir griežtai bealkoholiniu studentų miesteliu, kokybišku transporto organizavimu ir geru teisėjavimu, baigiant daugybe netikėtų įvairių laisvalaikio renginių ir siurprizų. Žaidynių dalyviai turėjo galimybę gyventi tikrai studentišku ritmu, mėgautis tarptautiniu bendravimu per varžybas bei vakaroti fone  nuolat skambant dainoms, sportinėms skanduotėms ir pokalbiams įvairiomis Europos šalių kalbomis.

Žaidynėse dalyvavo net 403 universitetai iš 41 šalies, iš viso - apie 4781 sportininkų. Tarp jų rungtis stalo teniso, plaukimo ir paplūdimio tinklinio varžybose atvyko ir šių metų Lietuvos čempionų titulus laimėję Vilniaus universiteto studentai.

Pirmosios žaidynėse pasirodę lietuvės - merginų stalo teniso komanda: Ingrida Preidžiūtė (FilF II k.), Aistė Macaitė (TF absolventė), Jolita Sokolovskytė (TSPMI I k.) ir Gintarė Pečkytė (KF II k.). Be lietuvių išmėginti savo jėgas prie žaliųjų stalų atvyko dar aštuoniolika Europos universitetų merginų komandų.

stalo tenisas

Vilniaus universiteto stalo tenisininkės pogrupiuose susitiko su Paryžiaus ir Varšuvos universitetais, po kurių pateko į finalinę grupę. Laimėjusios labai svarbų susitikimą prieš Slovėnijos merginas, bet pralaimėjusios šių varžybų nugalėtojoms Kazanės universiteto stalo tenisininkėms, merginos iškovojo 7-ąją vietą. Joms gerai sekėsi ir dvejetų varžybose - Ingrida Preidžiūtė ir Aistė Macaitė iškovojo aukštą 5-ąją vietą.

strazdas

Po plaukimo varžybų ant apdovanojimų pakylos užlipo du lietuviai, vienas jų - Vilniaus universiteto studentas Povilas Strazdas (TF, II k.). Vilniaus universiteto atstovas 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje nuotolį įveikė per 2 minutes 5,61 sekundės, vos 1,02 sekundės atsilikdamas nuo pirmaujančio ispano, ir užėmė garbingą antrąją vietą, nuskindamas sidabro medalį. Vilniaus universiteto studentas pasiekė ir 100 metrų plaukimo laisvu stiliumi rungties finalą, kuriame rungtį įveikė per 51,38 sek. ir finišavo penktas.

merginu tinklinis

Dvi Vilniaus universiteto komandos sėkmingai sužaidė ir paplūdimio tinklinio varžybose. Ieva Dumbauskaitė (KF I k.) ir Urtė Andriukaitytė (TSPMI I k.) užėmė penktąją vietą tarp stipriausių Europos universitetų merginų paplūdimio tinklinio komandų, o Artūr Vasiljev (EF III k.) ir Lukas Každailis (EF II k.), pusfinalyje nugalėję Vokietijos studentus ir patekę į finalą, žaisdami prieš austrus įtemptoje kovoje užėmė antrąją vietą ir iškovojo Lietuvai dar vieną sidabro medalį.