Gegužės 19-21 dienomis Rygoje vyko 33-iosios SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynės. Čia susirungė net 65 universitetų studentai iš 10 valstybių. Po tris dienas trukusių karštų tiek oro, tiek sportinio kovingumo prasme varžybų, Vilniaus universitetas, pagal sportininkų iškovotus medaliu ir prizines vietas, tarp 11 dalyvavusių Lietuvos universitetų liko antrasis, o galutinėje SELL dalyvavusių universitetų įskaitoje užėmė šeštą vietą su 16 medalių (5 auksiniai, 6 sidabriniai, 5 bronziniai)!

Žaidynių metu  vyko 15 skirtingų sporto šakų varžybų. Populiariausias komandinis sportas šių metų SELL varžybose – tinklinis (iš viso 11 vyrų ir 10 moterų komandų). Populiariausias individualus sportas — lengvoji atletika (beveik 200 dalyvių).

Šį savaitgalį dėl medalių ir pozicijos ant apdovanojimų pakylos varžėsi 27 VU studentai. Universiteto sportininkai startavo šešiose sporto šakose bei puikiai jose pasirodė.

Daugiausiai medalių iškovojo didžiausią VU sportininkų dalį sudariusi komanda – lengvaatlečiai.

Aukso medaliai atiteko 4 x 100 m vyrų estafetėje bėgusiems Mantui Rainiui (MIF), Pavel Novicki (MIF), Šarūnui Totoraičiui (MIF) ir Dovydui Maciukevičiui (EF) (43,03 s); trišuolininkei Dianai Zagainovai (FsF, 13,39 m); disko metikui Domantui Poškai (EF, 56,41 m).

poskazagainova

Sidabro medaliai: 4 x 100 m moterų estafetėje Karolinai Strakovskai (ChGF), Neringai Gedaminskaitei (KF), Emilijai Rudytei (MIF) ir Sofijai Korf (KF absolventė) (49,87 s); 100 m vyrų bėgime Mantui Rainiui (11,18 s).

Bronzos medaliai: 800 m (1:52,59 min) ir 1500 m (4:00,24 min) vyrų bėgimuose Mindaugui Striokui (TF).

Vyrų šuolio į tolį rungtyje Dovydas Maciukevičius liko ketvirtas (6,51 m); 200 m vyrų bėgime Mantas Rainys liko penktas (22,34 s); vyrų trišuolio rungtyje Dovydas Maciukevičius užėmė 6-ąją (13,59 m), Ernestas Šostak (MIF) 7-ąją vietas (13,50 m); 100 m moterų bėgime Karolina Strakovska užėmė 7-ąją vietą (13,22 s); 1500 m vyrų bėgime Jaunius Strazdas (FsF) užėmė 7-ąją vietą (4:12,81 s), o 5000 m vyrų bėgime liko aštuntas (16:25,18 s); moterų šuolio į tolį rungtyje Neringa Gedaminskaitė liko 8-oje pozicijoje (5,38 m), Sofija Korf - devintoje (5,27 m); 400 m moterų bėgime Laura Kemeklytė (MF) liko devinta (1:02,77 s); 100 m vyrų bėgime Šarūnas Totoraitis finišavo devintas (11,52 s), Pavel Novicki – dešimtas (11,66 s).

begikaistartas

Universitetui pakluso ir Rygos baseino vanduo – individualiose ir grupinėse rungtyse plaukikai išsiskirstė taip:

Aukso medaliai atiteko 100 m vyrų laisvojo stiliaus plaukime startavusiam Povilui Strazdui (TF, 51.24); 100 m moterų laisvojo stiliaus plaukime Justinai Dilkaitei (MF, 59.55).

Sidabro medaliai: 200 m vyrų kompleksiniame plaukime Povilui Strazdui (2:06.61); 50 m moterų laisvojo stiliaus plaukime Justinai Dilkaitei (28.04).

Bronzos medaliai: 4 x 50 m laisvuoju stiliumi mišrioje estafetėje Gretai Segenytei (MF), Justinai Dilkaitei, Rokui Mockevičiui (EF) ir Povilui Strazdui (1:50.71).

4 x 50 m kombinuotoje mišrioje estafetėje Greta Segenytė, Justina Dilkaitė, Rokas Mockevičius ir Povilas Strazdas atplaukė ketvirtieji (2:05.17); 100 m vyrų krūtine plaukime Rokas Mockevičius finišavo penktu numeriu (1:07.64), o 200 m vyrų kompleksiniame plaukime užėmė 6 vietą (2:18.75); 50 m moterų laisvojo stiliaus plaukime Greta Segenytė užėmė 11 vietą (34.53).

20170520 141027

Orientavimosi sporto trasoje startavęs Gediminas Janušis (MIF absolventas) sprinte (3,7 km) finišavo 2-oje pozicijoje (15:27) ir iškovojo sidabro medalį. 6,3 km trasą orientacininkas įveikė ketvirtas (37:44).

Dziudo ringe Rokas Cvirka (KF) vyrų kat. -73 kg iškovojo bronzos medalį; Mykolas Lukoševičius (EF) vyrų kat. -66 kg užėmė 5-ąją vietą, Elvinas Radžiukynas (KnF) vyrų kat. -81 kg iškovojo 7-ąją vietą.

Stalo teniso rungtynėse su rakete rankose VU atstovavo Ingrida Preidžiūtė (FsF), kuri po įnirtingų kovų bendroje įskaitoje užėmė 5 vietą (visos aukštesnės vietos atiteko Kinijos universitetų atstovėms).

Universiteto paplūdimio tinklininkai SELL varžybas užbaigė bene paskutiniai ir dėl medalių kovojo ilgiausiai, net tris dienas, o sekmadienio popietę tiek vaikinai, tiek merginos lipo ant prizininkų pakylos: Miglė Mazurkevičiūtė (KF) ir Karolė Virbickaitė (Verslo mokyklos absolventė) iškovojo sidabro medalius, o Lukas Každailis (EF) ir Artūr Vasijlev (EF) užėmė garbingąją 3-iąją vietą ir buvo apdovanoti bronza.

tinklininkai

Didžiuojamės Vilniaus universiteto sportininkais, kurie kasmet ne tik Lietuvai, bet ir Europai įrodo, jog yra stiprūs, veržlūs ir kovingi sportininkai, garsinantys universiteto ir visos šalies vardą. Su pergalėmis žygiuojame į vasaros sezoną bei jo metu laukiančias varžybas bei čempionatus!