irklavimas

Nuotraukos autorius - Vytautas Dranginis. Fb: Lietuvos irklavimas

Rugpjūčio 11 d. pirmą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentė Milda Valčiukaitė su porinininke Donata Vištartaite iškovojo bronzą porinių dviviečių valčių klasės finale Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Tai  pirmieji Lietuvos delegacijos pelnyti medaliai šioje olimpiadoje.

Abiem irkluotojoms šis medalis buvo taip pat pirmasis olimpinis apdovanojimas karjeroje. Merginos kartu irkluoja nuo 2012 m., kai D. Vištartaitė Londono olimpinėse žaidynėse, plaukdama vienvietėje valtyje, liko aštunta.

Tarp ankstesnių aukščiausių sportininkių pasiekimų – aukso medalis pasaulio vasaros universiadoje ir Europos čempionato sidabras. 2014 m. ir 2015 m. merginos buvo pripažintos geriausia metų moterų komanda. M. Valčiukaitė yra ne kartą tapusi geriausia VU studente sportininke, o 2013 m. kartu su D. Vištartaite buvo įvertinta kaip geriausia Lietuvos studentė sportininkė.