virseliui

Gražią vasaros birželio 7 d. antradienio pavakarę vyko masinės orientavimosi varžybos Turniškių miške, kur dalyvavo ir gausus būrys VU darbuotojų ir studentų. Dalyviai galėjo pasirinkti trasą pagal savo pajėgumą nuo lengvos, trumpos iki gerokai ilgesnės ir sudėtingesnės. Startuoti galėjo  visi norintys, be išankstinės registracijos – tereikėjo atvykti į varžybų centrą pasirinktu metu nuo 16 iki 19 val.

Orientavimasis – tai puiki priemonė aktyviai pailsėti po dienos darbų arba mokslų, tuo pačiu su gerom emocijom daugiau laiko praleisti gamtoje, susipažinti su orientavimosi sportu bei įveikti miškuose išsidėsčiusias trasas. Be to, tai viena iš sveikiausių, naudingiausių žmogui sporto šakų. Tiek treniruočių, tiek varžybų metu yra sudėtinga pakenkti sveikatai, nes fizinį krūvį riboja pastovus poreikis mąstyti. Pastovus mąstymas fizinio krūvio metu savo ruožtu ugdo tokias savybes kaip pasitikėjimą savo jėgomis, mąstymo greitį ir aštrumą, teisingų sprendimų priėmimą kritiniu metu, grūdina valią ir ryžtą. Reta sporto šaka galėtų pasigirti tokiu teigiamu ir visapusišku poveikiu žmogui.

Orientavimosi naujokams organizatoriai siūlo trumpą instruktažą, kaip naudotis kompasu, skaityti žemėlapį, orientuotis vietovėje.

Ateityje kviečiame aktyviai dalyvauti ne tik orientavimosi antradieniuose, bet ir ketvirtadieniuose, kurie vyks visą vasarą ir rudenį.