Gegužės 13-15 dienomis Tamperėje (Suomija) vyko 32-osios Baltijos šalių (SELL) studentų sporto žaidynės, kuriose virš 60-ties universitetų atstovavo beveik 1300 dalyvių. Daugiausia dalyvių atvyko iš SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) šalių, tačiau netrūko dalyvių ir iš Kinijos, Rusijos, Vokietijos.

Vilniaus universitetui šiose žaidynėse atstovavo 24 studentų delegacija, kurie dalyvavo orientavimosi sporto, stalo teniso, dziudo, šachmatų ir lengvosios atletikos varžybose. Studentai namo parsivežė 11 medalių (6 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos).

SSC archyvo nuotr.

Orientavimosi sportas

Orientavimosi sporto varžybos vyko pačioje Tamperėje, tad sportininkai turėjo progą geriau už kitus  pažinti šį miestą. Varžybose dalyvavo keturi universiteto sportininkai. Penktadienį sprinto rungtyje geriausiai sekėsi Gyčiui Nakvosui (TSPMI), kuris iškovojo aukso medalį! Ketvirtas buvo Viktoras Staišiūnas (EF), devintas liko Mindaugas Nakvosas (TSPMI absolv.), o dešimtą vietą užėmė Gediminas Janušis (MIF absolv.). Šeštadienį orientacininkai varžėsi vidutinės trasos rungtyje. Geriausiai pasirodė V. Staišiūnas, iškovojęs aukso medalį! Ketvirtas liko G. Nakvosas, šeštas – M. Nakvosas ir aštuntą vietą užėmė G. Janušis.

Stalo tenisas

Stalo tenisininkės: Auksė Gecevičiūtė (TF absolv.), Aistė Marija Macaitė (TF) ir Ingrida Preidžiūtė  (FsF) - pirmą dieną labai nelygioje kovoje kovėsi su ypač gerai žaidžiančiomis Kinijos atstovėmis ir individualioje įskaitoje liko be medalių, užtat antrąją dieną komandinėse varžybose iškovojo sidabro medalius.

Dziudo

Dziudo varžybos vyko  įspūdingoje požeminėje slėptuvėje įrengtose salėse. Vyravo dalyviai iš Lietuvos, o mūsiškiai gausiai pasipuošė medaliais. Mykolas Lukoševičius (EF, -66 kg) tapo nugalėtoju, Rokas Cvirka (KF, -73 kg) ir Eglė Kungytė (EF, -78 kg) iškovojo sidabro medalius, o Aistei Zaronaitei (MF, -52 kg) atiteko bronzinis apdovanojimas. Per plauką nuo medalio liko dziudistė Diana Kurlovič (FsF, -57 kg), užėmusi 4 vietą.

Šachmatai

Šachmatų varžybose susirinko itin stiprūs, aukštus reitingus turintys žaidėjai; Andrius Rimeikis (MIF) garbingoje kovoje liko ketvirtas.

Lengvoji atletika

Lengvaatlečiai pirmą dieną startavo puikiu oru, tačiau antrąją jiems teko ypač rimtas išbandymas - nesibaigiantis stiprus lietus. Visgi antrąją dieną mūsiškiai ir susirinko visus medalius.

Diana Zagainova (FsF) laimėjo trišuolį, Domantas Poška (EF) - disko metimą,  merginų ketvertas (Karolina Strakovska (GMF), Sofija Korf (KF), D. Zagainova, Emilija Rudytė (E)) laimėjoestafetės 4x100 m bėgimą, o  E. Rudytė iškovojo bronzą 200 m bėgime.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos