Balandžio 30 d. Kauno technologijos universiteto sporto komplekse nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro prisilaikant griežtų tarptautinių dziudo varžybų taisyklių skambėjo įsakmios varžybų teisėjų komandos japonų kalba: hajime (pradėti kovą), mate (sustabdyti kovą), sore-made (kovos pabaiga) bei kitos veiksmų įvertinimo komandos. Ši graži studentų sporto šventė - Lietuvos universitetų dziudo čempionatas - vyko neatsitiktinai, nes ją kasmet tradiciškai organizuoja ir vykdo Lietuvos studentų sporto asociacija.

Kad išsiaiškintų stipriausias universitetų komandas ir sportininkus ant dviejų tatamių (imtynių kilimų) varžėsi nemažas aukštųjų mokyklų (vaikinų ir merginų) - šio dvikovinio bei olimpinio sporto  mėgėjų būrys - per 100 sportininkų.

Ganėtinai neblogai pasirodė ir mūsų Alma Mater dziudistai. Vyrų ir merginų grupėje iškovota 10 medalių: 1 aukso, 2 sidabro ir 7 bronzos. Komandinėje įskaitoje merginos iškovojo pirmąją vietą, o vaikinai startavę ne pačios stipriausios sudėties (Lietuvos čempionai Mykolas Lukoševičius ir Eimantas Tukačiauskas varžybų išvakarėse patyrė traumas) tenkinosi 4-ąja vieta, tik 1,5 taško nusileidę trečią vietą iškovojusiai VGTU komandai.

SSC archyvo nuotrauka

Vyrų grupėje prizininkais tapo:

-100 kg – ilgametis VU rinktinės narys, įvairių turnyrų, varžybų, čempionatų nugalėtojas ir prizininkas Povilas Gruodis (TF) tarsi žaisdamas nugalėjo šioje svorio kategorijoje pripažintus asus ir pelnytai tapo Lietuvos  studentų čempionu bei pasidabino aukso medaliu.

-60 kg / Vitalij Timošenko (MF) aktyviai kovodamas su už save žymiai sunkesniais varžovais sugebėjo prasimušti į pusfinalį ir pelnyti bronzos medalį.

-73 kg / talentingas ir perspektyvus dziudo ir sambo imtynininkas bei vienas iš  jauniausių mūsų komandos narių Rokas Cvirka (KF)  taip pat kovojo šauniai ir pelnytai iškovojo III vietą.

+100 kg / daugkartinis ir ilgametis sambo ir dziudo rinktinių ramstis, įvairių varžybų nugalėtojas Kliment Olechnovič (MIF) turėdamas sunkią kelio sąnario traumą kovojo pasiaukojančiai, ryžtingai – tapo prizininku ir iškovojo bronzos medalį bei brangius mūsų komandai taškus.

Merginų grupėje prizininkėmis tapo:

-48 kg ir -78 kg vice čempionėmis tapo ir sidabro medaliais pasidabino labai perspektyvi deficitinės  mažo svorio kategorijos sportininkė Miglė Meškauskaitė (MIF) ir studentė Ieva Gelažinskaitė (KHF).

Svorio kategorijose -52 kg, -63 kg, -70 kg, ir +78 kg prizininkėmis tapo Aistė Zaronaitė (MF), Justė Sadauskaitė (FilF absolv.) bei sesės Miglė ir Eglė Kungytės.

Nuoširdžiai dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems šios sporto šakos paskutiniame bei svarbiausiame 2015/2016 mokslo metų  sporto renginyje. Taip pat labai dėkojame ir tiems, kuriems dėl įvairių priežasčių nepavyko užkopti ant prizininkų apdovanojimo pakylos, tačiau pelnė svarbių taškų bendram komandiniam rezultatui.