Sausio 10 d. Trakų apylinkėse Varnikų miške įvyko pirmosios šių metų orientavimosi sporto bėgte varžybos – Icebug 2016. Šių varžybų formatas buvo kiek neįprastas. Visų pirma, dalyviai (atskirai vyrai ir moterys) startavo bendru startu vienoje grupėje ir įveikė vienodą pirmą ratą. Pirmi dešimt vyrų ir pirmos devynios moterys (kvotas lėmė užsiregistravusių dalyvių skaičius) įveikę pirmąjį ratą ir grįžę į finišą gavo ilgiausios trasos antro rato žemėlapį ir bėgo toliau. Antri 17 vyrų po pirmo rato gavo kiek trumpesnės trasos žemėlapį, treti 14 vyrų - gavo žemėlapį su dar trumpesne trasa ir taip pat tęsė varžybas. Visi vėliau grįžę dalyviai (vyrai ir moterys) antro rato žemėlapio nebegavo ir turėjo finišuoti. Tokiu būdu dalyviai pagal pajėgumą pasiskirstė į grupes atitinkamai: V1, V2, V3, V4, M1, M4. Tam, kad dalyviai nebėgtų vienas paskui kitą, trasoje buvo naudojamas skaidymas (specialus trasos planavimo principas, kai kiekvienas dalyvis kontrolinius punktus renka skirtinga tvarka, bet sumoje visi įveikia vienodą trasą). Trasų ilgiai pagal grupes buvo tokie:

V1: 4,6 km (17KP) + 6,7 km (29KP)

V2: 4,6 km (17KP) + 4,1 km (17KP)

V3: 4,6 km (17KP) + 2,1 km (10KP)

V4: 4,6 km (17KP)

M1: 3,6 km (16KP) + 2,2 km (12KP)

M4: 3,6 km (16KP).

Man pavyko įveikti pirmą ratą ketvirtoje pozicijoje, taigi antrame rate gavau bėgti ilgiausią trasą (iš viso teko įveikti 11,3 km ir rasti 46 kontrolinius punktus). Antrame rate pakilau dar per vieną vietą ir stipriausioje grupėje užėmiau trečiąją vietą. Trasa buvo fiziškai sunki. Ilgas nuotolis, stipriai raižytas reljefas (kalnai ir gilios daubos), bėgimą taip pat sunkino nemažas sniego sluoksnis. Orientavimosi požiūriu vietovė buvo sudėtinga, trasos buvo suplanuotos taip, jog tektų kuo mažiau bėgti keliukais, o reikėtų kuo daugiau orientuotis pagal reljefą. Nepavyko išvengti kelių apmaudžių klaidų, tačiau džiugu, jog fizinis pasiruošimas leido užtikrintai įveikti trasą ir sėkmingai pasiekti finišą.

Rezultatai

Tarpinių laikų išklotinė

Orientacininkas G. Janušis dalyvauja ir bėgimo varžybose. Vilniaus miesto Taurės varžybose sausio 8 d. pasiekė asmeninį rekordą: 1000 m distanciją įveikė per 2 min 43,88 s. Studentą treniruoja doc. J. Armonienė.