Rugsėjo 19 d. įvyko Lietuvos studentų irklavimo čempionatas. Pirmą kartą surengtas naujoje vietoje - Kupiškyje. Kupiškio marios savo pločiu ir ilgiu puiki vieta rengti irklavimo varžybas ir, kaip pažymėjo Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, - Kupiškio marios labai primena Pietų Korėjos vietovę, kur šią vasarą vyko Pasaulio studentų universiados irklavimo žaidynės.
Į varžybas susirinko gausus būrys irkluotojų iš aštuonių Lietuvos universitetų. VU irkluotojų komanda bendroje komandinėje įskaitoje užėmė II vietą. Nugalėjo Klaipėdos universiteto komanda, kaip visada atsivežusi gausią irkluotojų komandą, o III vietą užėmė Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai.

Komandinėje įskaitoje VU irkluotojams atiteko II komandinė vieta. SSC archyvo nuotr.
Individualioje įskaitoje puikiai pasirodė VU vaikinų keturvietės komanda: Simonas Jurgis Kuliešius (GMF), Džiugas Kuliešius (FilF), Simonas Utkus (MF), Lukas Brasiūnas (KF) - tapusi čempione. Merginų dvivietė valtis, kurioje irklavo Aušra Dobelinskaitė (OC) ir Deimantė Varnaitytė (IF), taip pat pasipuošė aukso medaliais.
Kitose valčių klasėse prizinės vietas užėmė dvivietę irklavę S. Utkus ir L. Brasiūnas - antra vieta, bei Joris Medeišis (IF) ir Dž. Kuliešius – trečia vieta.
A. Dobelinskaitė ir D. Varnaitytė irkluodamos vienvietes valtis laimėjo atitinkamai antrą ir trečią vietas, o S. J. Kuliešius ir J. Medeišis persėdę į vienvietes valtis užėmė ketvirtą ir penktą vietas.
Kartu su Lietuvos studentų čempionatu vyko ir Lietuvos irklavimo federacijos Taurės antrasis etapas. Čia nugalėtoja vienviete valtimi tapo TF studijas baigusi Lina Šaltytė, kuri rugsėjo pradžioje Prancūzijoje vykusiame Pasaulio čempionate iškovojo kelialapį į kitais metais vyksiančias Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Ten pat kelialapį į olimpiadą iškovojo ir KF studentė, geriausia praėjusių metų VU sportininkė Milda Valčiukaitė.
Sveikiname studentus irkluotojus su aukštais sportiniais rezultatais, linkime pergalių tolimesnėse kovose.