Liepos 3-14 dienomis Pietų Korėjoje, Gwangju mieste  vyko 28-oji pasaulio vasaros Universiada. Lietuvos studentų delegacijos sudėtyje savo jėgų išbandyti vyko ir du Vilniaus universiteto studentai: irkluotoja Milda Valčiukaitė (KF) ir lengvaatletė, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (EF).

Studentės Milda ir Airinė iš Universiados grįžo aukso medalininkėmis. Už šiuos pasiekimus liepos 15 d. Kūno kultūros ir sporto departamente direktorius Edis Urbanavičius merginas kartu su kitais varžybų medalininkais pagerbė atminimo dovanomis.

R. Mizero nuotr.

Iš VU studentų pirmąja aukso medalio laimėtoja tapo M. Valčiukaitė moterų porinių dviviečių valčių (M2x) 2000 m rungtyje su įgulos drauge Donata Vištartaite. Sportininkės nuotolį įveikė per 6 min. 44,92 sek.

Antrąjį aukso medalį parsivežusi A. Palšytė šuolio į aukštį rungtyje visas varžoves nugalėjo peršokusi kartelę, pakeltą į 184 cm aukštį. Pažymėtina, kad Airinei teko startuoti itin ekstremaliomis sąlygomis  – siaučiant tropinei liūčiai, pučiant stipriam vėjui.

Lietuvos studentų komanda bendroje įskaitoje užėmė tryliktą vietą.