1

Birželio 7-8 dienomis Utenoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos. „Utenio“ stadione susirinkę šalies lengvaatlečiai siekė medalių, gerino asmeninius rezultatus bei rinko Tokijo olimpinių žaidynių atrankos taškus. Džiugu, jog tarp geriausių Lietuvos lengvaatlečių - ir Vilniaus universiteto sportininkai.

2

Moterų šuolio į aukštį rungtyje Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (EVAF) magistrantė Airinė Palšytė, bandydama įvykdyti olimpinį normatyvą (196 cm), sektoriuje paslydo, bet nepaisant to, lengvaatletė tapo LLAF taurės varžybų nugalėtoja, įveikusi 190 cm aukštį.

Antrąją varžybų dieną pūtęs vėjas nesutrukdė Filosofijos fakulteto (FsF) studentei Dianai Zagainovai trišuolio rungtyje įveikti 14 metrų ribą: sportininkė nušoko 14,04 m, tapo čempione bei iškovojo svarbius Tokijo olimpinių žaidynių atrankos taškus. Tuo tarpu iki pasaulio čempionato normatyvo studentei pritrūko vos 16 centimetrų.

„Esu labai patenkinta, labiausiai džiaugiuosi dėl stabilumo. Šiandien sąlygos buvo įdomios, šis stadionas kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet, vertė kovoti su vėju. Tokiomis sąlygomis viskas yra tvarkoje, tai yra neblogas rezultatas, – startu džiaugėsi D.Zagainova. – Vėjas jautėsi per kiekvieną bandymą, per bandomuosius šuolius jis buvo šoninis, o varžybose – dažniausiai priešinis.“ Beje, sportininkei varžybų išvakarėse teko apsilankyti Santaros klinikų priimamajame dėl vabzdžio įkandimo, kas sukėlė alerginę reakciją.

1500 m vyrų bėgime Teisės fakulteto magistrantas Mindaugas Striokas per 3:54,12 min. nubėgo distanciją, pelnė sidabro medalį ir nusileido tik daugkartiniam Lietuvos čempionui Simui Bertašiui.

EVAF studentas, disko metikas Domantas Poška taip pat pelnė sidabro medalį, diską numesdamas 56,51 m.

3 4

Kiti VU sportininkai irgi parodė puikius rezultatus. Matematikos ir informatikos fakulteto studentas Ernestas Šostakas, trišuolio rungtyje užėmė 4-ąją vietą (14,70 m). FsF pirmakursis Nojus Budavičius 100 m distancijoje atbėgo 6-oje pozicijoje, o 200 m - aštuntas. 100 m distanciją taip pat įveikė Fizikos fakulteto pirmakursis Rokas Silkinis (7 vieta) bei Chemijos ir geomokslų fakulteto pirmakursis Nikas Katkevičius (11 vieta).

Beveik 4000 eurų prizinį fondą pasidalino geriausi klubai ir aukščiausius rezultatus LLAF taurės varžybose užfiksavę sportininkai – olimpinį normatyvą įvykdęs Andrius Gudžius bei dvi VU studentės - šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė bei trišuolininkė Diana Zagainova. Sveikiname visus sportininkus ir VU lengvosios atletikos rinktinės trenerę doc. Jūratę Armonienę.