Gegužės 17-19 dienomis vyko didžiausias ir seniausias Baltijos šalių studentų sporto renginys - XXXV-osios SELL studentų žaidynės, kurios šiais metais grįžo į Lietuvą.

Beveik pusantro tūkstančio dalyvių iš septynių šalių ir penkiasdešimties universitetų sutraukusios varžybos apėmė krepšinio, tinklinio, šachmatų, plaukimo, badmintono, lengvosios atletikos, jėgos trikovės, orientavimosi sporto, mažojo futbolo, graikų-romėnų intymių, dziudo, stalo teniso ir regbio sporto šakas bei rungtis, o varžybos vyko Kaune, Alytuje ir Prienuose.

60840249 2594905383875802 6186309243474280448 oŠiais metais Vilniaus universiteto sportininkai džiugino savo pergalėmis, asmeniniais rekordais bei blizgančiais medaliais. Pradedant Universiteto lengvaatlečiais, Teisės fakulteto (TF) magistrantas Mindaugas Striokas tapo čempionu 1500 m distancijoje, o sidabro medalį pelnė 800 m rungtyje. Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto (EVAF) studentas, disko metikas Domantas Poška bei Filosofijos fakulteto (FsF) studentė, trišuolininkė Diana Zagainova tapo savo rungčių čempionais. Diana ne tik laimėjo aukso medalį, bet pasiekė tiek asmeninį rekordą, tiek geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir tapo antrąja Lietuvos šuolininke, įveikusia 14 m ribą, nušokdama 14,11 m! Auksiniais tapo ir vaikinų estafetės 4x100 m komanda: Nojus Budavičius, Karolis Čipkus, Nikas Katkevičius ir Rokas Silkinis. Bronzos medalius pelnė Matematikos ir informatikos fakulteto (MIF) trečiakursis Ernestas Šostakas trišuolio rungtyje, FsF ketvirtakursis Jaunius Strazdas 5000 m distancijoje bei merginų estafetės 4x100 m komanda: Ugnė Sauliūnaitė, Kornelija Okunevič, Kotryna Kairytė bei Sandra Alejūnaitė.61142615 2595885253777815 671882092258263040 o

Plaukime, kurio varžybos vyko Kauno Girstučio baseine, medalius pelnė kasmetinis SELL žaidynių čempionas Povilas Strazdas (TF): aukso medalis iškovotas 50 m plaukime laisvuoju stiliumi, sidabro - 200 m kompleksiniame plaukime bei 100 m laisvuoju stiliumi. Bronza atiteko 4x50 m kompleksinio plaukimo estafetės komandai: Povilui Strazdui, Rokui Mockevičiui (EVAF), Kotrynai Jonelytei (MIF) ir Eleonorai Kairytei (MF).

60808123 2274429719443798 6811925209285656576 oJėgos sporto varžybose Filologijos fakulteto (FilF) pirmakursė Eglė Turakevičiūtė svorio kategorijoje iki 73 kg iškovojo bronzą. Reiktų paminėti, jog Eglė štangos spaudimo veiksme pasiekė šių varžybų geriausią rezultatą -102 kg. Vaikinų tarpe EVAF studentas Antanas Baida svorio kat. iki 66 kg buvo apdovanotas sidabro medaliu. Galutinėje komandinėje įskaitoje iš penkiolikos komandų VU sunkiaatlečiai užėmė 3-ąją vietą!

Orientavimosi sporto varžybos vyko Prienų miesto apylinkėse. Čia sidabro medalius pelnė FsF pirmakursė Judita Traubaitė (vidutinėje trasoje) ir  Povilas Zaliauskas (sprinto rungtyje). Sidabras taip pat atiteko estefetės rungtyje dalyvavusiai VU komandai: Juditai, Povilui bei FsF magistrantui Gediminui Janušiui.

Šiais metais į stalo teniso varžybas susirinko 9 vyrų ir 8 moterų komandos. VU vaikinų komanda iškovojo 4-ąją vietą, merginos liko septintos. Asmeninėse varžybose visi studentai pateko į finalą, geriausią rezultatą pasiekė FsF studentas Adomas Zabelevičius ir MF studentas Gintautas Adomaitis.

Dziudo imtynėse pelnyti trys bronzos medaliai: svorio kategorijoje iki 78 kg Ugnė Kolosovaitė (MIF), svorio kategorijoje iki 73 kg Komunikacijos fakulteto (KF) studentas Rokas Cvirka bei svorio kategorijoje iki 90 kg Anton Gorelik (MF).

VU studentai atstovavo Universitetui taip pat ir šachmatų varžybose (Andrius Paulauskas, MIF) bei badmintono varžybose (Renaldas Šileris, TF ir  Ūla Rimkevičiūtė, MF).

60486838 2594465240586483 6588775720950956032 o

Komandinėse sporto šakose VU studentės pasiekė itin aukštus rezultatus. Tinklinio merginų komanda tapo SELL čempione, o merginų krepšinio komanda pasipuošė bronzos medaliais! Vaikinų tinklinio komanda liko septinta.

Iš viso šių metų SELL žaidynėse VU iškovojo 22 medalius: 6 aukso, 7 sidabro ir 9 bronzos. Sveikiname visus VU sportininkus bei jų trenerius su puikiais ir gausiais pasiekimais! Daugiau SELL akimirkų galite pamatyti VU Sveikatos ir sporto centro bei Lietuvos studentų sporto asociacijos Facebook paskyrose.