Liepos 14 - 28 dienomis Portugalijos mieste Coimbroje vyko IV-ios Europos universitetų žaidynės. Jose dalyvavo 295 universitetai iš 38 Europos šalių - dalyvių skaičius perkopė 4000 žmonių. Šios žaidynės tai didžiausias metų studentų sporto renginys Europoje.

Gausiausiai buvo atstovaujama šeimininkė Portugalija - 440 atletų iš 13 universitetų. Europos studentai dėl medalių kovojo 13 sporto šakų varžybose.

Lietuvos sportininkai kovojo 8 sporto šakų varžybose: 3 prieš 3 krepšinis - LSU merginos ir VDU vaikinai; rankinis - LSU merginos; dziudo - LSU, VDU ir MRU sportininkai; irklavimas - VDU, KTU ir KU sportininkai; stalo tenisas - VDU merginų ir vaikinų komandos; futbolas - VDU vaikinų komanda; badmintonas - KTU sportininkai; krepšinis - VU merginų komanda.

Universiteto merginų krepšinio rinktinė iškovojo teisę atstovauti Lietuvai, kai pavasarį tapo Lietuvos studentų krepšinio lygos čempione. Tokią pergalę, vedama trenerės Loretos Berūkštienės, komanda pasiekė po 20 metų pertraukos!

Deja, sėkmingai startuoti Coimbroje rinktinei nepavyko. Po nesėkmingai sužaistos pirmųjų rungtynių pabaigos 64:67 (20:21, 22:16, 9:13, 13:17), lietuvės nusileido Valencijos universiteto krepšininkėms. Lietuvės du kartus turėjo galimybę pakreipti rungtynes sau naudinga linkme, tačiau nepavyko atsikovoti atšokusių kamuolių po netaiklių ispanių baudos metimų. Šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė 15 taškų pelniusi Laura Juškaitė ir 13 taškų pelniusi Aurelija Putramentaitė.

Sekančiose varžybose VU krepšininkėms nesisekė pasipriešinti studentėms iš Tulūzos Jean Jaures universiteto, tad teko pripažinti pralaimėjimą, rezultatu 51:66 (12:21, 16:12, 5:17, 18:16). Rezultatyviausios mūsų komandoje buvo Ieva Savickaitė - 14 tšk., Austėja Širšinaitė ir Urtė Slavickaitė po 10 tšk.

Trečiosios rungtynės VU buvo sėkmingos - merginų krepšinio rinktinė iškovojo įtikinamą pergalę prieš Lausanne universiteto krepšininkes, rezultatu 70:44 (32:11, 13:12, 13:16, 12:5). Tai buvo pirmoji merginų pergalė čempionate. Pergalė lėmė, jog grupėje VU rinktinė užėmė trečią vietą ir iškovojo galimybę žaisti dėl 9 - 12 vietų. Rezultatyviausios mūsų komandoje buvo: Grėtė Patumsytė - 14 tšk., Ieva Savickaitė ir Giedrė Ulytė - 12 tšk. 2

Žaidžiant prieš Coimbros universiteto komandą, po įnirtingos kovos VU šventė pergalę prieš šeimininkes, rezultatu 79:75 (15:23, 23:15, 17:16, 24:21). Daugiausiai į priešininkių krepšį taškų sumetė Aurelija Putramentaitė (20), Laura Juškaitė (19) ir Urtė Slavickaitė (18).

Priešpaskutinėse runtynėse VU komandai teko priimti skaudų pralaimėjimą prieš Vengrijos kūno kultūros universiteto merginas. Čia, rezultatu 48:72, lietuvės neatsigynė klaidų ir pelnė galimybę kovoti dėl čempionato 11-12 vietų.

Galutinėse varžybose krepšininkės susitiko su Talino universiteto merginomis. Čia užtikrintai buvo iškovota pergalė, rezultatu 86:76, ir VU merginų krepšinio komanda baigė savo kelionę Europos universitetų žaidynėse EUSA Games Coimbroje, būdamos 11 pozicijoje (iš 16 komandų).

Pilnos įspūdžių merginos dėkoja trenerei Loretai Berūkštienei, o mes savo ruožtu, dėkojame ir trenerei, ir merginoms už parodytą ryžtą, stiprybę, vieningumą ir entuziazmą!

Daugiau apie Europos studentų žaidynes: https://www.eug2018.com/

Foto: LSSA