1

Gegužės 18-20 d. Tartu mieste (Estija) vyko kasmetinės, jau 34-osios SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynės, atnešančios gerų emocijų, naujų draugysčių, asmeninių ir komandinių pergalių, medalių ir daug pozityvo. Ne išimtis ir šių metų Pabaltijo studentų susitikimas, kur buvo galima sutikti ir Slovakijos, Čekijos, Baltarusijos, Vokietijos bei Kinijos atletų. Šių metų žaidynės Vilniaus universitetui atnešė medalius bei aukštus rezultatus.

Lengvaatlečių startai ir pergalės

Pirmąjį medalį Universitetui iškovojo Teisės fakulteto pirmakursis Mindaugas Striokas - 1500 m distanciją (bėgęs trečiakart gyvenime) lengvaatletis įveikė per 3:58.64, pagerino savo asmeninį rezultatą bei iškovojo bronzą.

Toje pačioje distancijoje bėgęs Filosofijos f. studentas Jaunius Strazdas, užėmė 9-ąją poziciją, tačiau tapo absoliučiu čempionu 5000 m distancijoje, kurią įveikė per 15:39.01. Antrąkart startavęs tokioje distancijoje, triatlonininkas 47 sekundėmis pagerino savo asmeninį rezultatą!

23

4x100 m estafetėje VU merginų komanda užėmė III-ąją vietą, o bronza džiaugėsi Medicinos f. studentės Kornelija Okunevič ir Ieva Janiškevičiūtė, Matematikos ir informatikos f. trečiakursė Emilija Rudytė ir Ekonomikos ir verslo administravimo f. studentė Sandra Alejūnaitė.

100 m moterų bėgimo finale Užsienio kalbų instituto studentė Kotryna Tonkovičiūtė užėmė 5-ąją vietą (12,21 s), o 200 m finale 4-ąją (24,83 s). Taipogi šiame finale bėgo ir Emilija Rudytė (6-oji vieta, 25,46 s) bei Kornelija Okunevič (8-oji vieta, 26,19 s).

Trišuolio bei šuolio į tolį rungtyse Univeritetui atstovavo EVAF studentai Sandra Alejūnaitė ir Dovydas Maciukevičius.

Lengvosios atletikos rungčių protokolas

46

Medaliai po vandeniu

Kaip ir praėjusiais metais, VU plaukikai buvo vieni pajėgiausių šių metų SELL žaidynėse. Medicinos f. antrakursė Justina Dilkaitė 100 m laisvuoju stiliumi rungtyje iškovojo aukso medalį ir tapo vienintele plaukike žaidynėse, šią distanciją įveikusi minutės ribose - 59:67 s! (protokolas) Sidabro medalį Justina laimėjo 50 m laisvuoju stiliumi su rezultatu 27,15 s (protokolas).

Vyrų tarpe Teisės f. studentas Povilas Strazdas iškovojo aukso medalį 200 m kompleksiniame plaukime, distanciją įveikęs per 2:05,72 (protokolas). O 100 m laisvuoju stiliumi TF studentas nuplaukė per 51,88 s, ir priešininkui nusileidęs tik 0,5 sekundės, pelnė sidabro medalį. (protokolas)

Mišrioje estafetėje 4x50 m laisvuoju stiliumi minėtieji Povilas ir Justina, kartu su Filosofijos f. studente Roberta Jasikonyte bei EVAF studentu Roku Mockevičiumi, atkarpas įveikę per 1:48.00, iškovojo sidabro medalius.
(protokolas). Mišrioje kompleksinėje estafetėje 4x50 m plaukikai, kartu su MF studentės Kotrynos Jonelytės pagalba, tik per plauką liko nuo medalių ir užėmė 4-ąją vietą (2:01,37, protokolas).

Rokas taip pat startavo 100 m plaukime krūtine (5-oji vieta, protokolas) bei 200 m kompleksiniame plaukime, o Kotryna - 100 m plaukime nugara (7-oji pozicija, protokolas).

32893889 2022643597768653 2893213360701046784 nIMG 0206

Iki prizininkų pakylos pritrūko vieno žingsnio

Visas tris žaidynių dienas kovojusi VU merginų tinklinio komanda, turnyrą pradėjusi trimis pergalėmis, pralaimėjo Helsinkio universiteto komandai, o kovoje dėl bronzos turėjo pripažinti Tartu universiteto rinktinės pranašumą ir užėmė garbingą 4-ąją vietą (protokolas).

VU šachmatininkai žaidynėse liko be medalių, tačiau garbingai atstovavo Universitetui. MIF studentas Andrius Paulauskas, po įtemptų akistatų su Kinijos universiteto studentais, užėmė 11-ąją vietą, o FsF studentė Skaistė Šaumanaitė liko 16-oje pozicijoje (protokolas).

Stalo teniso arenoje VU atstovė, TF pirmakursė Vanesa Ražinskytė užėmė 12-ąją vietą (protokolas).

IMG 0204IMG 0051

Susumavus visas pergales ir laimėjimus, Vilniaus universiteto sąskaitoje 8 medaliai: 3 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos.

Didelis ačiū VU sportininkus ruošusioms trenerėms: lengvosios atletikos trenerei bei šachmatų sportą kuruojančiai doc. Jūratei Armonienei, merginų tinklinio rinktinės trenerei Gražvilei Gatelienei, stalo teniso trenerei Džiuljietai Liepinaitienei ir plaukimo trenerei Aleksandrai Bliumkinienei.