22792368 1912172298999606 844351433022829561 oNuotr. www.LTem.lt

Spalio 26 d. startavo Sporto kino festivalis - trečius metus VU Sveikatos ir sporto centro bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas projektas, iš kino vakarų peraugęs į kino festivalį. Šiais metais filmai pristatomi platesnei Vilniaus ir Kauno miestų publikai, nes peržiūros vykdomos Vilniaus "Pasakos" ir Kauno "Romuvos" kino teatruose.

Spalio 26-29 d. festivalio programą sudaro aštuoni rinktiniai filmai iš devynių šalių. Po filmų peržiūrų - jų aptarimai, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos su olimpiečiais, sporto ekspertais, kino kūrėjais bei kritikais. Šių metu festivalio tema – vidinė stiprybė: kiek „kainuoja“ pergalės, kokia yra nematoma sporto dalis?

Pirmąją festivalio dieną, ketvirtadienį abiejuose miestuose, festivalio partnerio Goethe’s instituto dėka, parodėme vokiečių režisieriaus Jan Tenhaven dokumentinę dramą „Autumn Gold“ (liet. - „Rudens auksas“), pasakojančią penkių garbingo amžiaus sportininkų istorijas, kuriuos vienija vienas ir tas pats tikslas - dalyvauti lengvosios atletiko pasaulio čempionate. Visiems jiems yra nuo 80 iki 100 metų, tad didžiausias iššūkis stadione – kova su laiku ir senatve.

Po filmo peržiūros Vilniuje sekė įdomi diskusija apie laiko tėkmę bei kiekvieną mūsų, anksčiau ar vėliau, aplankančią senatvę. Mintimis apie garbaus amžiaus privalumus ir trūkumus, kalbant apie sveikatą bei fizinio aktyvumo palaikymą, pasidalino Lietuvos gydytojas reumatologas, geriatras, biomedicinos mokslų daktaras bei VU profesorius Vidmantas Alekna. Iš profesionalaus sporto pusės filmą komentavo Lietuvos lengvaatletis, sporto žurnalistas bei 1964 m. Tokijo olimpinių žaidynių rekordininkas Adolfas Aleksejūnas. Galiausiai, pozityvia gaidele bei neišsenkančiu entuziazmu ir energija pasižymintis Lietuvos keliautojas, orientacininkas Algimantas Jucevičius, pasakodamas apie savo organizuojamus žygius, keliones į kalnus bei aktyvią sportinę veiklą garbiame amžiuje, įrodė, jog sportas ir apskritai fizinis aktyvumas ne tik prideda papildomų kokybiško gyvenimo metų, bet tuo pačiu papildo žmogaus emocinius, mentalinius ir socialinius poreikius.

Diskusiją moderavo ir vyrišką vairą tvirtai laikė Lietuvos žurnalistė, redaktorė, buvusi televizijos laidų vedėja Algimanta Žukauskienė.

Kelios akimirkos iš filmo "Autumn Gold" peržiūros ir diskusijos

22829023 1912171028999733 3252012097857879366 o22829692 1912173828999453 2443321525844747614 o

Ketvirtadienio vakarą užbaigėme Sporto kino festivalio atidarymu - rež. Benjamin ir Gabe Turner filmo "I am Bolt" premjera Lietuvoje. Dokumentikoje užfiksuoti 9 olimpinių aukso medalių laimėjimai bei sprinterio pasiekti pasaulio rekordai 100 m, 200 m bei 4x100 m estafetės bėgimuose.

Kelios akimirkos iš Sporto kino festivalio atidarymo bei filmo "I am Bolt" peržiūros

Šie filmai įkvėpė nesustoti vietoje, kasdien vytis savo svajonių, siekti tikslų ir privertė dar labiau laukti ateinančių festivalio filmų peržiūrų.

Spalio 26-29 d. Sporto kino festivalio filmai bei registracija

Sporto kino festivalis LRT laidoje "Labas rytas, Lietuva" (23:55 min.)