LSSA 20901552 1630407493671390 6165704765288349659 o

Trečiadienį pasibaigusiose pasaulio studentų žaidynėse (universiadoje) Vilniaus universitetas pasiekė malonių pergalių, aukštų rezultatų bei į Lietuvą parvežė bronzos medalį.

Šiais metais Universiada vyko rugpjūčio 19-30 d. Taivano sostinėje Taipėjuje. Į ją Lietuvos vardo ginti išvyko septyni VU sportininkai. Kaip jiems sekėsi visų žaidynių metu?

Plaukikas, Teisės f. studentas Povilas Strazdas 400 m laisvu plaukimo stiliumi distanciją įveikė 28-as (4 min. 0,82 sek.), 200 m kompleksiniame plaukime užtrukęs 2 min. 04,54 sek., buvo 23-ias, o kartu su Danu Rapšiu, Andriumi Šidlausku ir Tadu Duškinu, 4 x 100 m kompleksinio plaukimo rungties finale liko septinti (3 min. 3,37 sek.).

Ekonomikos f. studentas, disko metikas Domantas Poška rungties finale pirmu bandymu (antras ir trečias metimai buvo nesėkmingi) diską numetė 57,38 m ir užėmė 9-ąją vietą.

Trišuolininkė, Filosofijos f. studentė Diana Zagainova savo grupėje liko aštunta su rezultatu 12.56 m.

Teisės f. magistras Mindaugas Striokas savo bėgime (800m) buvo ketvirtas (1:52.27) ir Universiadoje užėmė 31-ąją vietą.

Ieties metikas, Matematikos ir informatikos f. studentas Edis Matusevičius pirmuoju bandymu įrankį nusviedė 70 m 61 cm ir vėliau dėl traumos pasitraukė iš varžybų. Jam atiteko 18-a vieta.

Merginų krepšinio komanda, kartu su Gyvybės mokslų centro trečiakurse Ieva Savickaite, D grupėje užėmusios 3-čią vietą, bendroje įskaitoje užėmė 12 vietą.

airinediana

Besibaigiant Universiadai, šuolio į aukštį rungtyje Lietuvą nudžiugino Ekonomikos f. magistrės Airinės Palšytės rezultatas - finale lengvaatletė peršoko į 191 cm aukštį iškeltą kartelę ir pasidabino bronzos medaliu.

Finale Airinė pirmais bandymais įveikė 180 cm, 184 cm ir 188 cm. 191 cm pakluso po antro šuolio. Lietuvei du kartus neperšokus 194 cm aukščio, o jos varžovei iš Ukrainos Oksanai Okunievai tai padarius, Airinei neliko nieko kito, kaip užsakyti 197 cm. Ukrainietei iš pirmo bandymo įveikus ir 197 cm aukštį, lietuvė užsakė 200 cm. Ukrainietei neperšokus 200 cm kartelės pirmu bandymu, Airinė gavo šansą pakovoti dėl aukso medalio. Tačiau pirmu bandymu aukštis nepakluso ir Airinė Universiadoje liko trečia.

Aukso medalį iškovojo ukrainietė Oksana Okunieva. Sidabras atiteko taip pat Ukrainos atstovei Irinai Garashchenko.

Airinė Palšytė universiadose ne naujokė. Ji 2011 m. Universiadoje Kinijoje iškovojo sidabro medalį, o 2015 m. Korėjoje - auksą.

Šiais aukštais rezultatais baigiame vasarą ir pasitinkame naujus mokslo metus, pranašaujančius dar daugiau pergalių ir akį traukiančių varžybų!