18815239 1360923863946902 6612271719813538468 oNuotr. Nacionalinės studentų tinklinio lygos archyvas

Šeštadienį, birželio 3 d., jau antrus metus Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionate ant smėlio varžėsi stipriausios Nacionalinės studentų tinklinio lygos universitetų paplūdimio tinklinio komandos. Studentai iš Vilniaus ir Kauno universitetų varžėsi dėl geriausiųjų titulų.

Po intensyvių tarpusavio pirmojo – trečiojo rato kovų, išaiškėjo grupių lyderiai, kurie surėmė pečius po apgaulingai vėjuotu, tačiau skaisčiu dangumi. Vaikinų grupėje išryškėjo VU, VGTU ir LSU komandos, o merginų grupėje VU ir VDU komandos.

Kovose dėl patekimo į pusfinalius susitiko VU2 Pauliaus Damulio (MIF absolventas) / Martyno Lopetaičio (GMC) ir VU1 Aido Sadausko (FF) / Alberto Tomaševičiaus komandos, kur stabilioje pusvalandžio kovoje Damulio/Lopetaičio duetas 2:0 (21-13; 21-13) įveikė bendramokslius ir pirmuosiuose pusfinaliuose metė iššūkį VGTU1 Elvio Gotovskio/Girvydo Rimeikos komandai. Pastarąją kovą baigę pergale, jie taip pat įveikė ir VGTU2 Arnold Stankevič/Paulius Vielys komandą, rezultatu 0:2 (17-21; 18-21).

lukasarturas

VU3  Artūras Vasiljevas (EF) / Lukas Každailis (EF) dviejų setų 2:0 (21-17; 21-14) antrųjų pusfinalių kovoje įveikė LSU1 Audriaus Kasparavičiaus/ Manto Grinevičiaus komandą ir finaluose susitiko su savo bendramokslių VU2 Pauliaus Damulio ir Martyno Lopetaičio duetu. Finalinėse čempionato kovose be didesnių intrigų Vasiljevas/Každailis 2:0 (21-9; 24-22) įveikė bendramokslius, aikštelėje tapusius priešininkais, ir pasidabino aukso medaliais. Smagu, jog tiek auksas, tiek sidabras blizgėjo ant mūsų universiteto sportininkų kaklų!

Merginų grupėje netrūko intrigų. Dėl patekimo į pirmuosius pusfinalius gražų žaidimą demonstravusios  VU1 Indrės Pretkelytės (GMC) / Elenos Drazdauskaitės (TF) komanda 2:0 (27-25; 21-14) įveikė  Kauno LSMU2 Bytautaitės/Domarkaitės komandą ir pirmuosiuose pusfinaliuose susitiko su VU3 Irinos Zobninos (MF) / Urtės Andriukaitytės (TSPMI) komanda. Čia jokių abejonių savo pranašumu nepalikęs Urtės Andriukaitytės ir Irinos Zobninos duetas 2:0 (21-14; 25-23) įveikė nepasiduodančias Indrę Pretkelytę/Eleną Drazdauskaitę ir keliavo toliau į kovą dėl aukso medalių, o nugalėtos varžovės mažuosiuose finaluose stojo į kovą dėl bronzos, tačiau galiausiai tenkinosi 4-ąja vieta.

ievamigle

Antruosiuose pusfinaliuose susitiko VDU Viltės Makauskaitės/Ievos Kazūraitytės ir VU3 Ievos Dumbauskaitės (KF) /Miglės Mazurkevičiūtės (KF) poros. Šiame susitikime, po beveik valandą laiko trukusios vienos atkaklausių čempionato kovų,  Ieva Dumbauskaitė/Miglė Mazurkevičiūtė 2:1 (19-21; 21-17; 15-10) įveikė savo priešininkes ir stojo į kovą dėl aukso.

O finaluose iš visų paskutinių jėgų  kovojančios Ieva ir Miglė vis dėlto neįveikė Urtės Andriukaitytės/Irinos Zobninos komandos ir 0:2 (15-21; 18-21) pripažinusios bendramokslių-priešininkių pranašumą, džiaugėsi sidabro medaliais. Ir tarp merginų aukščiausios prabos medalius pelnė VU!

Geriausiais čempionato žaidėjais buvo pripažinti VU tinklininkai - Ieva Dumbauskaitė ir Lukas Každailis.

Galutinė komandų rikiuotė:

Merginų grupėje: