Sidebar

Gegužės 7-ąją Vilniuje vyks „Wings for Life World Run“ bėgimo varžybos, neturinčios analogų pasaulyje.

Po šiuo pavadinimu slepiasi auksinis balansas: tie, kurie gali bėgti, bėga už tuos, kurie negali – žmones patyrusius stuburo traumas. Masinis startas tą pačią dieną vyksta visame pasaulyje – tačiau dalyviai gali rinktis ar bėgti organizuotuose bėgimuose, ar rinktis individualius maršrutus.

Bėgimas toks įvairiapusis, kad vietos čia yra kiekvienam, o svarbiausia – visos projekto metu surinktos lėšos skiriamos stuburo traumų gydymo pažangai.

Šiemet vyksiantis pasaulinis bėgimas – jau ketvirtasis. Jis padalintas į keletą skirtingų kategorijų. Pirmoji jų – organizuoti bėgimai su gaudančiąja mašina (catcher car) ir dalyvių bilietais. Tokių pasaulyje vyks dvidešimt penki. Praėjus pusvalandžiui po masinio starto, maršrutu lėtai pradeda važiuoti mašina. Kai ji pasiveja bėgikus – šiems varžybos baigiasi. Mašina bėgikus vejasi tol, kol lieka vienas – nugalėtojas.

Antroji kategorija – organizuoti „Wings For Life App Run“ bėgimai. Šiuose gaudančiųjų mašinų nebėra ir jų mastai yra mažesni, tačiau tikslas toks pat kilnus. Bėgikai susirenka į starto tašką, įsijungia programėles ir kartu pajuda iš anksto numatytu maršrutu. „App Run“ vyks ir Lietuvoje, o dalyvauti kartu kviečia itin sėkmingais metais ir aukso medaliais besidžiaugianti lengvaatletė, VU studentė Airinė Palšytė.

airine palsyte kviecia begti geguzes7A. Pliadžio nuotr.


Trečioji kategorija – individualūs bėgimai. Bėgikai susiplanuoja savo maršrutą ir, įsijungę programėlę bei prisiregistravę joje, renginio dieną bėga savo pasirinktu maršrutu. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie dėl įvairiausių priežasčių nenori ar negali dalyvauti grupiniame bėgime, bet nori prisidėti prie pasaulinio fenomeno.

„Jei reikėtų išskirti savybę, kuo šis bėgimas yra kitoks, nei kiti, aš pabrėžčiau dalyviams suteikiamą laisvę. Kai kiekvienas bėgikas gali bėgti tiek, kiek jaučia, kad nubėgs, ir nebėra streso nepabaigti trasos, atsiranda daugiau drąsos. Tai nuo sofų pakelia tuos, kurie galvoja, kad „dešimt kilometrų nenubėgs“ ir nenori patirti gėdos, nepasisekus. Dalyviui bėgimo procesas tampa svarbesnis už tikslą nubėgti numatytą atkarpą, ir, paradoksalu, tai padeda lengviau pasiekti pasaulinį šio bėgimo tikslą – surinkti kuo daugiau lėšų stuburo traumų gydymų tyrimams“, – pasakojo Airinė.

Tuos, kurie vis tik norėtų bėgti su grupe, gegužės 7-ąją Airinė kviečia prisijungti prie „Wings for Life App Run“ bėgimo Vilniuje. Bėgikai 14 valandą pajudės nuo Vingio parko estrados, tad atvykti reikėtų truputėlį anksčiau.

Platesnė informacija 


Šaltinis: www.delfi.lt

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos